03.10.2017 13:52

Bitwa o Polskę – patriotyczna planszówka o bitwie z terroryzmem

Nie miała jeszcze oficjalnej premiery, a już jest o niej głośno. Zwolennicy planszówki Bitwa o Polskę wskazują na jej potencjał do wychowywania w patriotyzmie, przeciwnicy oskarżają o propagowanie mowy nienawiści i powielanie niesprawiedliwych stereotypów.

Bitwa o Polskę – patriotyczna planszówka o bitwie z terroryzmem
foto: materiały prasowe

Wygląda na to, że ci ostatni odnieśli w walce z Bitwą o Polskę mały sukces – autorzy zdecydowali się na usunięcie grafik uznanych za kontrowersyjne (przedstawiających Arabów z zakrwawionymi maczetami), a na kilka dni oficjalny profil gry został zablokowany przez Facebooka.

Mimo to duch patriotyzmu nie został w młodych twórcach złamany:

foto: zrzut ekranu

Akcja gry rozgrywa się w 2039 roku. Polska pozostaje jednym z ostatnich krajów, które nie ugięły się jeszcze przed „inwazją fanatyków i ich obcej kultury”. Naszego sposobu życia trzeba jednak bronić, bo wróg znajduje się u naszych granic.

Bitwa o Polskę to planszówka dla dwóch osób – jedna z nich bohatersko broni naszego kraju, druga stara się go podstępnie podbić i zniszczyć. Szczegóły dotyczące mechaniki rozgrywki nie zostały jeszcze podane – zapewne trzeba poczekać do rozpoczęcia zbiórki na produkcję, która ma odbyć się ba portalu PolakPotrafi.pl – wiadomo jednak, że trzeba będzie gospodarować zasobami oraz realizować taktyczną i strategiczną wizję kampanii zbrojnej.

Główną polską jednostką ma być Husarz z grafenu:

fot. materiały prasowe
"

Husarz-mech to jednostka bojowa oparta na grafenie od dekad opracowywana w tajemnicy przez polską armię. Na wiele lat przed 2039 rokiem, gdy polscy inżynierowie już wiedzieli, że w niedalekiej przyszłości będziemy musieli znowu bronić kraju przed falą terroru, postanowili stworzyć nowy typ jednostki, który miał poradzić sobie w każdych warunkach. Miała to być mobilna jednostka specjalna, zdolna do walki z wrogiem naziemnym i powietrznym. Husarz jest wyposażony w rakiety i silniki odrzutowe, najlepiej sobie radzi z jednostkami naziemnymi, potrafi wykorzystywać ukształtowanie terenu, by zdobywać przewagę na polu bitwy. "

Według przewidywań, gra ma kosztować między 120 a 150 zł – do sprzedaży ma trafić jeszcze w tym roku.

Ciekawym pomysłem jest stworzenie ogólnopolskiej ligi graczy – osiągane wyniki mają być zapisywane na stronie internetowej, na której będzie można przeanalizować swoje statystyki i porównać je z osiągami innych zawodnikami.

Bitwa o Polskę to kolejna potencjalnie ciekawa planszówka powstająca w naszym kraju. Twórcy innej gry, nazwanej STWORZE, inspirowali się naszą słowiańską przeszłością i stworzyli świat, w którym dawne bóstwa walczą o powrót do świetności.

Po której stronie byście grali?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: #Gry