08.08.2016 11:18

Blizzard szykuje odświeżony graficznie StarCraft HD

Stary dobry StarCraft zyska zupełnie nową grafikę - sama rozgrywka ma być niezmieniona i identyczna z oryginałem.

Blizzard szykuje odświeżony graficznie StarCraft HD
foto: zrzut ekranu

Oficjalne potwierdzenie prowadzenia prac nad StarCraftem HD spodziewane jest we wrześniu 2016, podczas zakończenia cyklu mistrzostw świata w StarCraft 2. Na więcej informacji na temat odświeżonego tytułu przyjdzie jednak poczekać do listopada, do imprezy BlizzCon 2016. Możliwa data premiery nie została jeszcze upubliczniona.

Pierwszy StarCraft stał się wielkim przebojem i do dziś – mimo debiutu w 1998 roku, czyli 18 lat temu – cieszy się dużą popularnością. W rankingu gier najczęściej używanych w koreańskich kawiarniach internetowych, a więc wśród najbardziej zapalonych graczy, niezmiennie utrzymuje się w top 10.

StarCraft HD ma przynieść ulepszoną grafikę w wysokiej rozdzielczości oraz zmieniony interfejs użytkownika. Nie wiadomo jeszcze, czy zostanie utrzymana dwuwymiarowa perspektywa, czy też Blizzard pójdzie na całość i przeniesie grę do 3D.

Na pewno za to bez zmian pozostanie rozgrywka – zarówno sama mechanika gry, jak i scenariusze oraz mapy. Wygląda więc na to, że StarCraft HD będzie doskonałą okazją do uronienia retro-łezki w wizualiach na miarę XXI wieku. Można spodziewać się, że odświeżony tytuł będzie także zawierał dodatek Brood War.

Blizzard, jak na korporację przystało, na razie nie potwierdza ani nie zaprzecza tej wiadomości. Wiadomo za to, jakie plany studio ma względem drugiej części StarCrafta, która mimo niewątpliwego sukcesu nie stała się dla fanów tytułem tak ważnym, jak pierwsza część.

Dodatek Legacy of the Void ma być zwieńczeniem fabuły drugiej odsłony gry, co sugeruje chęć nowego otwarcia – bądź wstrzymania się z rozwojem uniwersum na rzecz odkopywania nostalgii. Można tylko spekulować, czy następne wydawnictwo z serii będzie już oznaczone numerem 3 – należy spodziewać się, że przedstawieni zostaną nowi bohaterowie i wydarzenia.

StarCraft 1 sprzedał się na całym świecie w ponad 11 mln kopii, stając się jednym z największych sukcesów komercyjnych w branży. Duży nacisk kładziony był na rozgrywki sieciowe, umożliwiające graczom rywalizowanie bezpośrednio ze sobą w sieci lokalnej oraz przez internet.

Która mapa ze StarCrafta była Waszą ulubioną?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: #Gry