29.03.2019 12:43

Bulletstorm: Duke of Switch Edition – polska rozwałka na konsoli Nintendo

Bulletstorm to radosna strzelanka, nagradzająca punktami za szczególnie efektowne pozbawianie przeciwników życia. Polska produkcja zawita na Nintendo Switch w wakacje 2019 roku - na rozwałkę załapał się też Duke Nukem.

Duke Nukem w Bulletstorm
foto: materiały prasowe

Polska gra miała swoją premierę w 2011 roku, gdy wszyscy mieli jeszcze w pamięci znakomitego Painkillera – Bulletstorm zadebiutował wtedy na PC oraz konsolach PlayStation 3 i Xbox 360. W 2017 doczekała się odświeżonej wersji Bulletstorm: Full Clip Edition, dostosowanej do możliwości PlayStation 4 i Xboksa One.

Jak się okazało, nie było to ostatnie słowo People Can Fly – polski zespół zdradził właśnie, że jeszcze w 2019 roku można spodziewać się premiery Bulletstorm: Duke of Switch Edition, czyli nowej odsłony gry w wersji na Nintendo Switch.

Fortnite Battle Royale
Fortnite Battle Royale
Przeczytaj także Czy Fortnite to polska gra? Przeprowadziliśmy śledztwo, znamy odpowiedź

Bulletstorm trafi na Switcha w wakacje 2019

Tytuł na konsolce przenośnej ma zawierać wszystkie wydane do tej pory dodatki do Bulletstorm – na występach gościnnych pojawi się sam Duke Nukem.

Szef People Can Fly, Sebastian Wojciechowski, nie próbuje nawet kryć entuzjazmu:

"

Już od pierwszego pokazu najnowszej konsoli Nintendo wiedziałem, że chcę mieć na niej działającego Bulletstorma! Cały nasz zespół strasznie się nakręcił na ten sprzęt! W grze znajdziemy pełną zawartość trybu dla pojedynczego gracza oraz wszystkie DLC. Tak, Duke również wpadnie, by kopać tyłki i żuć gumę balonową! "

Książe wparował do świata Bulletstorm z właściwą sobie gracją, rzucając kultowe teksty podczas eksterminowania przeciwników. Duke Nukem to grywalna postać, którą można przejść całą grę.

Zobacz także: >> Witchfire – polskie studio rozpala stosy w grze o polowaniu na czarownice <<

Dzięki premierom gier kierowanych do osób dorosłych (Bulletstorm dostępny jest dla graczy, którzy ukończyli 17. rok życia) Nintendo Switch kontynuuje zrywanie z wizerunkiem konsolki dla dzieci. Na platformie pojawiło się wiele tytułów, które zainteresują dojrzałych graczy – między innymi Diablo III.

Szczegółów dotyczących dokładnej daty wydania Bulletstorm: Duke of Switch Edition ani ceny gry jeszcze nie podano.

Którą polską strzelankę wspominacie najlepiej?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Gry Nintendo