14.01.2019 15:43

CD Projekt RED pochwalił się nowym spojrzeniem na Cyberpunka 2077

Lata mijają, a prace nad Cyberpunkiem 2077 jak trwały, tak trwają – od czasu ujawnienia wideo pokazującego rozgrywkę CDP woli pracować, niż informować o postępach. Nowe zdjęcie z Cyberpunka 2077 było więc niespodzianką – tym bardziej, że nie pochodziło z gry.

CD Projekt RED pochwalił się nowym spojrzeniem na Cyberpunka 2077
foto: AlexWolfCosplay

CD Projekt RED bardzo długo wzbraniał się przed pokazaniem Cyberpunka 2077 w akcji gameplay, pokazywany na zamkniętych spotkaniach, zdecydowano się w końcu upublicznić po bardzo pozytywnych komentarzach ze strony widzów.

Polskie studio przypominało przy tym, że widzimy bardzo wczesne stadium gry, i o ile główne założenia misji nie powinny się zmienić, to grafika i mechanika nie zostały jeszcze wyryte w kodzie permanentnie.

Po okresie relatywnej posuchy z informacjami na temat Cyberpunka 2077 CD Projekt RED opublikował w mediach społecznościowych posty, które co prawda nie przełamuje zmowy milczenia, ale pozwala spojrzeć na grę oczami cosplayera. Tak, to są zdjęcia, a nie screeny z gry:

W rolę Jakiego Wellesa, towarzysza V pokazanego w gameplayu Cyberpunka 2077, wcielił się AlexWolfCosplay – i trzeba przyznać, że zrobił to w naprawdę przekonujący sposób.

Twórcy Cyberpunk 2077 musieli oglądać „Łowcę Androidów” i czytać „Neumancera”

Kilka zdjęć to na szczęście nie wszystko, co CD Projekt RED pokazał w związku z pracami nad cyberpunkiem 2077. Tajemnice deweloperskiej alkowy zdradził bowiem Philipp Weber, starszy twórca zadań.

Według jego relacji wszyscy pracujący nad grą dostali specyficzne zadanie domowe, które polegało na zaznajomieniu się z gatunkiem – w tym celu, oprócz grania w papierowego Cyberpunka 2020 oglądali między innymi „Łowcę Androidów”, „Ghost in the Shell” i czytali książki Gibsona, w tym „Neuromancera”.

"

Jeśli chcesz odpowiadać naprawdę dobre historie, musisz znać świat, w którym się odbywają. Z tego powodu zespoły fabularne – twórcy dialogów, zadań czy przerywników filmowych – stworzyły listę „musisz znać”. Znalazły się na niej książki, które należało przeczytać, zasady Cyberpunka 2077, a także filmy, które trzeba znać. Musieliśmy to wszystko wchłonąć. "

Data premiery Cyberpunka 2077 nie jest w dalszym ciągu znana – być może trzeba się jej spodziewać gdzieś w okolicach roku 2020.

Oglądacie cospleyerów?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Gry