11.06.2018 11:05

CD Projekt Red zaprezentował nowy zwiastun „Cyberpunka 2077”

Podczas konferencji Microsoftu na E3 twórcy „Wiedźmina 3: Dziki Gon” zaprezentowali pierwszy pełnoprawny zwiastun „Cyberpunka 2077”. Poznajcie głównego bohatera produkcji, czyli płatnego zabójcę o pseudonimie V.

Cyberpunk 2077
foto: kadr z wideo

Wielu fanów zostało zaskoczonych warstwą wizualną nowej produkcji Redów. Opublikowany 5 lat temu teaser „Cyberpunka 2077” zapowiadał bardzo mroczną produkcję. Pierwsze materiały były utrzymane w stylistyce przypominającej „Blade Runnera”, czy gier z serii „Deus Ex”, natomiast nowy zwiastun jest bardziej „punk”, niż „cyber”.

Poznaliśmy również pierwsze szczegóły fabuły „Cyberpunka 2077” - historia opowiada o perypetiach płatnego zabójcy V pochodzącego z Night City, które jest jednym z najbardziej zaludnionych i najbiedniejszych miast na świecie. Zobaczcie, jak wygląda nowa produkcja CD Projekt RED w akcji:

Cyberpunk 2077 - nowy zwiastun

Pierwszy zwiastun przypomina atmosferą produkcje Rockstara, czyli „GTA”, czy „Red Dead Redemption”. Zgoła różny jest jednak setting gry - twórcy udostępnili oficjalny opis produkcji, z którego dowiemy się co nieco o świecie przedstawionym w „Cyberpunk 2077”:

"

„Cyberpunk 2077” skupionym na fabule RPG-iem z otwartym światem, którego akcja dzieje się w najbardziej tętniącej życiem, ale zarazem najniebezpieczniejszej metropolii przyszłości - Night City. W grze wcielamy się w V, początkującego płatnego zabójcę, który właśnie dostał swój pierwszy poważny kontrakt. W świecie pełnym cyber-ulepszonych ulicznych wojowników i nadludzko utalentowanych hakerów, to dziś następuje dzień, w którym rozpoczniecie budowanie swojej miejskiej legendy.

Akcja „Cyberpunka 2077” jest osadzona w tym samym uniwersum, co klasyczny RPG Mike'a Pondsmitha, czyli „Cyberpunk 2020”. "

Oczywiście szefostwo CD Projekt RED potwierdziło również, że w grze nie znajdziemy mikrotransakcji, a także, że produkcja nie będzie chroniona zabezpieczeniami DRM. Płatne dodatki będą natomiast wzorowane na modelach „Serca z kamienia” i „Krwi i wina”, czyli będą mocno rozbudowywały świat przedstawiony w „Cyberpunk 2077”, zapewniając dodatkowe kilkanaście, czy nawet kilkadziesiąt godzin rozgrywki.

Cyberpunk 2077 - kiedy premiera?

Niestety, wciąż tajemnicą pozostaje data premiery „Cyberpunka 2077”. Wydaje się, że sami twórcy jeszcze nie wiedzą, kiedy zakończą pracę nad produkcją.

Kamil Kacperski
Tagi: Gry Cyberpunk 2077