27.03.2019 12:34

CD Projekt zapowiedział GWINTA na smartfony

GWINT: Wiedźmińska Gra Karciana zawita na smartfony - jeszcze w tym roku zagrać będą mogli właściciele iPhone’ów, użytkownicy telefonów z Androidem na swoją kolej poczekają dłużej.

GWINT na smartfony
foto: materiały prasowe

CD Projekt RED wiąże z GWINTEM bardzo duże nadzieje – karcianka typowana jest jako nowy przebój e-sportowy, a polskie studio organizuje turnieje z wysokimi nagrodami.

Gra początkowo była przerywnikiem w Wiedźminie 3 – można w nią zagrać w karczmach. Pomysł spodobał się graczom tak bardzo, że CPD postanowiło wydać GWINTA jako osobny tytuł.

Podczas prac nad karcianka CD Projekt RED rozochocił się tak bardzo, że wyszły mu dwa tytuły – sam GWINT, który jest dostępny za darmo, oraz Wojna Krwi: Wiedźmińskie Opowieści, czyli RPG mające być początkowo tylko fabularnym trybem karcianki.

Wojna Krwi: Wiedźmińskie Opowieści
Wojna Krwi: Wiedźmińskie Opowieści
Przeczytaj także Wojna Krwi: Wiedźmińskie Opowieści – o jasny GWINT! [RECENZJA]

GWINT na iPhone’a w 2019, na Androida później

GWINT dostępny jest na PC, PlayStation 4 oraz Xbox One – logicznym krokiem było więc przygotowanie także wersji mobilnej. Potwierdza to Jason Slama, szef projektu GWINT:

"

Kluczowym jest dla nas to, by wiernie przenieść wszystko, co stanowi o unikatowości naszej karcianki - piękną grafikę oraz rozbudowaną rozgrywkę — do mniejszego, ale nie mniej ambitnego formatu, jakim są smartfony. Przystosowaliśmy także nasze technologie, w tym napędzającą rozgrywkę sieciową GWINTA platformę GOG Galaxy, by mogły w pełni obsłużyć platformy mobilne. Efekty naszej pracy będziecie mogli zobaczyć jeszcze w tym roku, na co osobiście nie mogę się doczekać. "

Więcej informacji o GWINCIE na smartfony ma pojawić się w bliżej premiery – można założyć, że tak jak na komputerach i konsolach tytuł będzie darmowy (z możliwością zakupu dodatkowych zestawów kart).

Zobacz także: >> GWINT: rozszerzenie Krwawa Klątwa na nowym zwiastunie <<

GWINT jest cały czas rozwijany przez CD Projekt – na 28 marca 2019 zapowiedziano premierę pierwszego oficjalnego dodatku – Krwawej Klątwy.

Gracie w karcianki?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Gry Wiedźmin