25.03.2019 12:08

CD Projekt zapowiedział nową grę na 2021 rok. Wiedźmin 4?

Nie tylko Cyberpunkiem 2077 żyją programiści CD Projekt RED – polskie studio oficjalnie potwierdziło, że w 2021 roku zamierza wydać kolejną dużą grę RPG. Czy szykuje się nowy Wiedźmin?

Geralt i Ciri
foto: kadr z wideo

Informacje o tym, że CDP ma w zanadrzu dużą niespodziankę dla graczy zostały dostrzeżone w sprawozdaniach dla inwestorów – spółka zamieściła w nim wzmiankę o prowadzeniu prac nad „dużym tytułem AAA”, a więc wysokobudżetową produkcją, tworzonym równolegle do Cyberpunka 2077.

Doczekaliśmy się właśnie kolejnego potwierdzenia, że prace nad tytułem trwają – CDP nie zdradziło co prawda wprost, co dokładnie szykuje, jednak potwierdziło oficjalnie swoje plany na forum dla inwestorów, w taki sposób odpowiadając na pytanie o tajemniczy projekt:

"

Jeżeli chodzi o strategię Grupy Kapitałowej CD PROJEKT na lata 2016-2021 jej plany odnośnie wydania drugiej gry AAA do 2021 r. pozostają bez zmian. "

Opus magnum CDP to Wiedźmin – szefostwo studia przyznało, że tak nośnego (i zyskownego) świata raczej nie zamierzają zostawić na zbyt długo.

"

Pierwsze trzy Wiedźminy były z założenia trylogią, więc po prostu nie moglibyśmy nazwać ewentualnej kolejnej gry Wiedźmin 4. Nie oznacza to oczywiście, że porzucimy kreowany przez nas przez kilkanaście lat świat Wiedźmina, który kochają i wciąż domagają się gracze na całym świecie. Wiedźmin jest jedną z dwóch franczyz, na których ma się w przyszłości opierać działalność spółki. Dzisiaj nie mogę niestety nic więcej zdradzić. "

Wiedźmin 4
Wiedźmin 4
Przeczytaj także CD Projekt RED oficjalnie potwierdził – będzie nowy Wiedźmin

CD Projekt szykuje nową grę o Wiedźminie

CDP często podkreślało, że opowieść o Geralcie uważa za zamkniętą i skończoną opowieść i nie należy spodziewać się kontynuacji. Mimo tego fani wciąż nie tracą nadziei – sposobów na obejście tego problemu jest naprawdę wiele.

Pierwszym z nich jest stworzenie Wiedźmina 0, pokazującego czasy opisane przez Andrzeja Sapkowskiego w cyklu książek – opcja ta wydaje się być prawdopodobna, biorąc pod uwagę kręcenie przez Netfliksa serialu „Wiedźmin”. Gra towarzysząca jest dość prawdopodobna, a zapewne CD Projekt RED zapewnił sobie wyłączne prawo do tworzenia tytułów w uniwersum Sapkowskiego.

Wiedźmin 4 może też pokazać losy nowej bohaterki – Ciri, która przejęłaby po Geralcie fuchę walki z potworami i monstrami. Biały Wilk mógłby występować jako postać niegrywalna i mentor dla przybranej córki.

Zobacz także: >> Wiedźmin RPG do pobrania za darmo przed premierą <<

Geralt, mimo przejścia na emeryturę, wciąż pojawia się w nowych tytułach – można było zobaczyć go w Soulcalibur VI oraz w Monster Hunter: World. CD Projekt RED pokazał także Wiedźmińskie Opowieści, zupełnie nowy tytuł osadzony w uniwersum Sapkowskiego.

W którą grę wolelibyście zagrać?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Gry Cyberpunk 2077 Wiedźmin