26.10.2016 13:41

Call of Duty: Infinite Warfare w gwiazdorskim zwiastunie

Jak co roku, Activision opublikowało aktorski trailer do Call of Duty. Tym razem chodzi oczywiście o zwiastun do Call of Duty: Infinite Warfare, który ukaże się 4 listopada 2016 roku.

Call of Duty: Infinite Warfare w gwiazdorskim zwiastunie
foto: kadr z wideo

Wśród gwiazd, które wzięły udział w tym przedsięwzięciu znalazł się między innymi wielokrotny mistrz olimpijski w pływaniu, Michael Phelps oraz aktor komediowy Danny McBride („Jaja w tropikach”, „Zanim odejdą wody”, „Boski chillout”).

Trailer otwiera scena, w której na fikcyjnej Ziemi w mediach rozchodzi się wieść o opuszczeniu Unii Europejskiej przez Europę (może chodzi o księżyc Jowisza?), a prowadzący debatę prezydencką uderza jednego z kandydatów w twarz. Pewien zirytowany obywatel, ewidentnie mający dość napiętej sytuacji, postanawia, że najwyższy czas ewakuować się z tej obracającej się w coraz większą ruinę i chaos planety. Po słowach „Walić to, lecimy w kosmos” wsiada do statku powietrznego będącego czymś wpół drogi między amerykańskimi myśliwcami F-16 a wahadłowcem kosmicznym, w którym wyrusza w podróż poza ziemską stratosferę. Tak rozpoczyna się jego niezapomniana przygoda.

Następnie widzimy na ekranie sceny inspirowane nalotem sił Rebelii na Gwiazdę Śmierci, słyszymy „Welcome to the Jungle” w wykonaniu Guns N' Roses, a także obserwujemy w akcji granaty, które działają równie efektownie, co grawitacyjne moce bohaterów serii Mass Effect. Naturalnie, w zwiastunie widać też niemałą ilość eksplozji w próżni, strzelanin i temu podobnych, widowiskowych sytuacji odpowiednich dla tematyki najnowszej odsłony serii Call of Duty. Po chwili, kiedy oczy widza zaczynają już krwawić od ciągłych błysków, a bębenki uszne są na skraju wytrzymałości ze względu na wszechobecny huk, pojawiają się gwiazdy - Michael Phelps oraz Danny McBride.

Chroniony przez iście niezniszczalny filar Phelps urządza sobie pływacką rozgrzewkę, dzierżąc w dłoniach dwa pistolety, jednak tuż po wycelowaniu we wroga następuje wybuch w miejscu, w którym sportowiec zamierzał nabić kilka fragów. „Bum! To mój basen, małpo morska!” krzyczy wtedy McBride do pływaka, który w swojej karierze zdobył aż 23 złote medale olimpijskie.

Poniżej możecie sami zobaczyć wszystkie te wybuchy w próżni, strzelaniny, podstępne zagrania, gonitwy i jeszcze więcej eksplodujących elementów statków kosmicznych:

Oczywiście zobaczymy też rozbijanie szyb statku kosmicznego celem wyssania wrogów w próżnię i tego typu sztandarowe kosmiczne zagrywki taktyczne w wykonaniu bohaterów zwiastuna. Na koniec filmu widzimy uśmiechniętego bohatera z początku, dryfującego w podejrzanie cienkim ubranku przez próżnię na tle spektakularnego wybuchu. Strzela on w różnych kierunkach, jednak nie wiemy czy strzela do wrogów, czy np. do kosmicznych gęsi. Może tak naprawdę jego celem są kurczaki dokonujące inwazji na planetę Ziemia?

Polska wersja zwiastuna:

Trailer kończy się mottem „Żołnierz jest w każdym z nas”. Cóż, zapewne.

Premiera Call of Duty: Infinite Warfare będzie miała miejsce 4 listopada 2016 roku.

Maciej Daszuta
Tagi: Gry Call of Duty