06.12.2016 10:46

Charytatywy stream polskich graczy

Grają i zbierają pieniądze dla dzieci – polscy gracze pomagają pacjentom kliniki onkologicznej Przylądek Nadziei. Streamy z rozgrywek będą udostępniane do 12 grudnia 2016 roku, 10 grudnia 2016 roku rozpocznie się 24-godzinny maraton.

Charytatywy stream polskich graczy
foto: materiały prasowe

W akcję organizowaną przez NVIDIĘ zaangażowali się polscy gracze i streamerzy. Można liczyć na pokazy rozgrywki w najgorętszych tytułach – zebrane podczas nich pieniądze (organizatorzy akcji celują w 50 000 zł) zostaną przekazane na konto fundacji ,,Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową”.

Organizacja działa od ponad 25 lat i pomogła w tym czasie tysiącom podopiecznych. Przylądek Nadziei to nazwa najnowocześniejszego obecnie w Polsce dziecięcego szpitala onkologicznego, uruchomionego w listopadzie 2015 roku.

"

Fundacja pomaga dzieciom na wiele różnych sposobów m.in. poprzez zakupy bardzo drogich leków, wyposażaniu kliniki w nowoczesny sprzęt oraz zapewniając pacjentom rehabilitację i opiekę psychologiczną. "

Zbiórka to powtórzenie akcji z 2015 roku, podczas której gracze zachęcali do przekazywania dobrowolnych wpłat wspierających działania kliniki Budzik, pomagającej osobom po ciężkich urazach mózgu. W ten sposób dzięki darczyńcom udało się zebrać 32 000 zł, które zasiliły konto fundacji „AKOGO?”.

Pierwszy stream już się odbył – debiutem charytatywnej akcji był pokaz Hearthstone: Heroes of Warcraft:

Organizatorzy zachęcają do wzięcia udziału w akcji:

"

Każdy znajdzie coś dla siebie, ponieważ zagramy zarówno w tytuły typowo e-sportowe, jak i gry od twórców niezależnych. "

Do kwoty zebranej przez graczy NVIDIA dołoży zestaw do Wirtualnej Rzeczywistości wraz z silnym komputerem. Wsparcie zadeklarowała także inicjatywa Virtual Dream, która stworzy materiały VR odpowiednie dla małych pacjentów.

Streamy charytatywne będzie można oglądać na tym Twitchu.

Obejrzycie i pomożecie?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Gry