25.03.2019 14:10

Chernobylite na pierwszych ujęciach z rozgrywki. Twórcy powiększą Czarnobyl

The Farm 51 pokazał pierwsze fragmenty rozgrywki z nadchodzącego horroru Chernobylite – twórcy gry chwalą się fotorealistyczną grafiką, powstałą dzięki skanowaniu 3D słynnej Zony wokół elektrowni atomowej. Podróży do Strefy Wykluczenia ma być więcej.

Chernobylite
foto: materiały prasowe

Gliwickie studio od kilku miesięcy podsyca emocje związane z Chernobylite – grą pokazującą alternatywne (i znacznie groźniejsze) skutki awarii elektrowni atomowej w Czarnobylu. Gra ma być niemal idealnym odzwierciedleniem prawdziwej Zony – twórcy wybierali się już kilkukrotnie ze sprzętem do fotogrametrii, żeby zeskanować teren z dokładnością do źdźbła trawy.

Jak udało się to w praktyce można zobaczyć oglądając pierwszy zwiastun pokazujący faktyczny fragment rozgrywki – Chernobylite będzie wyglądać właśnie tak:

Chernobylite zostanie po raz pierwszy zaprezentowany publicznie jeszcze w marcu 2019 roku podczas PAX w Bostonie – można się więc spodziewać, że już niedługo zobaczymy więcej materiałów z gry.

Chernobylite
Chernobylite
Przeczytaj także Twórcy Chernobylite pokazali film z wizyty w Zonie wokół elektrowni

Cherobylite na pierwszym zwiastunie z rozgrywką

Więcej to słowo, które The Farm 51 słyszy nieustannie od graczy:

"

Od momentu ogłoszenia prac nad grą, otrzymujemy od społeczności niezliczoną liczbą próśb, pytań i komentarzy, z których wyłania się jeden obraz. Gracze liczą na to, że Chernobylite pozwoli im na dogłębną eksplorację zniszczonego czarnobylskiego reaktora jądrowego oraz widmowego miasta Prypeci. A nam zależy, żeby dać im taką możliwość. To jednak oznacza konieczność przebudowania niektórych elementów projektu. Od powiększenia dostępnego w grze obszaru, który będziemy mogli przeszukiwać, po dodatkowe rozwiązania gameplay’owe. Czeka nas więc niełatwe zadanie, a do tego obciążone pewnym ryzykiem, biorąc po uwagę, że spełnienie oczekiwań graczy, wymaga od nas kolejnych podróży do Strefy Wykluczenia, skanowania kolejnych budynków i obiektów "

Jako, że gra ma być większa niż początkowo zakładano, The Farm 51 zapowiedziało przeprowadzenie zbiórki na Kickstarterze - pozwoli ona sfinansować dodatkowe prace.

"

W ciągu najbliższych tygodni wystartujemy z kampanią Chernobylite na Kickstarterze. W trakcie jej trwania gracze nie tylko dostaną szansę na złożenie przedpremierowego zamówienia na nasz tytuł, ale także otrzymania fantastycznych gadżetów, w ramach wpłacanych składek. W tym cieszącej się ogromnym zainteresowaniem maski Czarnego Stalkera. Zbiórka pozwoli nam również pozyskać dodatkowe fundusze na stworzenie projektu o znacznie większym rozmachu oraz dodanie kolejnych elementów rozgrywki, o których marzyliśmy od początku. "

Chernobylite pokazuje świat, w którym po awarii elektrowni poziom promieniowania zamiast stopniowo spadać, zaczął rosnąć. To wina tytułowego minerału, który powstał podczas wybuchu i którego aktywność ustawicznie rośnie.

"

Z każdą chwilą Twoje szanse na sukces maleją, kompani umierają, zapasy się wyczerpują, a niespodziewany wojskowy patrol może odkryć Twoją kryjówkę. Zagrożenia nadnaturalnego pochodzenia igrają z Twoją świadomością, przyjmując różne formy i sprawiając, że jest Ci coraz trudniej odróżnić prawdę od ułudy. Każdy nowy dzień, to nowe wyzwanie stojące na przeszkodzie do odkrycia prawdy. Nie spiesz się jednak i ostrożnie planuj swój każdy następny krok. Bo tylko tak będziesz w stanie przeżyć. "

Data rozpoczęcia zbiórki ani premiery gry Chernobylite nie została jeszcze podana.

Wybierzecie się do Czarnobyla?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Gry