06.03.2018 12:27

Cyberpunk 2077 czeka na konsole nowej generacji?

Data premiery Cyberpunk 2077 wciąż pozostaje tajemnicą – jeden niepozorny slajd, pokazany przez CD Projekt RED podczas konferencji Pareto Securities Gaming Seminar, może ją nieco rozwiewać. Mowa w nim o „technologii nowej generacji”.

Cyberpunk 2077 zostanie wydany na konsole nowej generacji
foto: materiały prasowe

Cyberpunk 2077 to swoisty paradoks – wszyscy chcą dowiedzieć się jak najwięcej o grze tworzonej przez autorów Wiedźmina 3 (uznanego przez graczy za jedną z najlepszych tytułów wszech czasów), CD Projekt RED nabrał zaś wody w usta i mówi tylko, że strategie komunikacyjną ma przygotowaną i zostanie ona wdrożona, gdy przyjdzie na to czas.

Informacji o Cyberpunku 2077 jest tak mało, że zamieszczony na kanale gry niewinny tweet zmroził branżę i przyczynił się nawet do wzrostu cen akcji polskiego studia. Nieźle, jak na cztery litery.

O dacie premiery niebywale ambitnej polskiej gry – na stworzenie żyjącego świata i przedstawienie go w kinowej jakości grafiki CD Projekt RED otrzymał wielomilionowe dofinansowanie w ramach programu GameInn – nie wiadomo praktycznie nic. Nieco więcej światła może rzucać deklaracja, że Cyberpunk 2077 jest szykowany z myślą o konsolach nowej generacji.

Cyberpunk 2077 na PlayStation 5 i Xbox 10?

Branża gamingowa spodziewa się, że nowe konsole Sony i Microsoftu zostaną zaprezentowane w 2019, najdalej 2020 roku – to estymacje bardzo świeże, zasłyszane od producentów akcesoriów, kontrolerów i słuchawek na turnieju Intel Extreme Masters 2018.

Piotr Nielubowicz i Adam Kiciński pokazali na konferencji Pareto Securities Gaming Seminar taki oto slajd:

fot. materiały prasowe

Wynika z niego, że Cyberpunk 2077 będzie dostępny na konsole nowej generacji, a nie tylko na dobrze znane PlayStation 4 oraz Xbox One X. Na nazwy PlayStation 5 i Xbox 10 należy oczywiście patrzeć z przymrużeniem oka – sprzęt może otrzymać zupełnie inne oznaczenia.

Niewiadomą pozostaje, czy Cyberpunk 2077 ma zadebiutować na obecnej generacji konsol i po premierze nowych modeli być zaprezentowanym w lepszych wersjach, czy też CD Projekt RED zamierza wydać wszystkie wariacje w tym samym czasie, co sugeruje konieczność czekania na pojawienie się następców PlayStation 4 i Xboksa One.

Na jakim sprzęcie będziecie grać w Cyberpunka 2077?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Gry