06.09.2019 13:40

Cyberpunk 2077: nowe grafiki pokazały nawiązania do Wiedźmina [GALERIA]

CD Projekt RED opublikował paczkę grafik pokazujących cosplayerom szczegółowy wygląd postaci, w które zamierzają się wcielić. Przy okazji pokazano także wiedźmiński smaczek, którego odkrycie w grze wymagałoby dokładnego patrzenia Dexterowi DeShawn na... buty.

Dexter DeShawn
foto: kadr z wideo YouTube/Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077 stał się najbardziej wyczekiwaną grą początku 2020 roku. CD Projekt RED pieczołowicie dokłada coraz to nowych materiałów do ognia popularności, prezentując między innymi nowy fragment rozgrywki, będący częścią pokazów prezentowanych publiczności targów E3 2019 i gamescom 2019.

Podkreślano na nich, że w zależności od preferowanego przez gracza stylu radzenia sobie z napotykanymi w Night City wyzwaniami, podchodzić do rozwiązywania problemów można będzie na wiele sposobów. Coś dla siebie znajdą zarówno lubiący kroczyć ścieżką przemocy, jak i całkowici pacyfiści.

cyberpunk 2077
cyberpunk 2077
Przeczytaj także Cyberpunk 2077 - pierwszy stream z gameplayem

CD Projekt RED zorganizował ponadto konkurs dla cosplayerów. Można w nim wygrać spore pieniądze oraz zdobyć pracę marzeń – stać się twarzą Cyberpunka 2077. Żeby pomóc zawodnikom, CDPR pokazuje materiały pokazujące postaci z gry z najdrobniejszymi szczegółami, tak by można było stworzyć wierne przebranie.

Cyberpunk 2077
Cyberpunk 2077
Przeczytaj także Cyberpunk 2077: oficjalny konkurs na cosplay postaci z gry. Do wygrania 120 000 zł

Dzięki temu zobaczyliśmy zbliżenie na buty Dextera DeShawna, który najwyraźniej jest fanem Wiedźmina.

Wiedźmin w Cyberpunku 2077. Nowe grafiki zdradziły ukryte nawiązanie

Dexter DeSwhan to fixer, który jest dla V szansą na zrobienie kariery w Night City. Prowadzony przez gracza bohater spotyka go na początku gry, a w zwiastunie pokazującym graną przez Keanu Reevesa postać Johhny’ego Silverhanda widać, że znajomość ta nie skończyła się dobrze.

Keanu Reeves jako Johnny Silverhand
Keanu Reeves jako Johnny Silverhand
Przeczytaj także Cyberpunk 2077: Keanu Reeves jako Johnny Silverhand. Kim jest ta postać?

Dzięki serii nowych grafik można przyjrzeć się bliżej obuwiu noszonemu przez fixera. Na widok znajdujących się na butach ozdób serce każdego prawdziwego fana Geralta na pewno zabije szybciej.

Dexter DeShawn nosi buty ze złotą interpretację medalionu srebrnego wilka, ostrzegającego wiedźminów przed niebezpieczeństwem. Kto wie, jakich jeszcze smaczków można będzie się doszukać w garderobie noszonej przez postaci NPC w Cyberpunku 2077. Tym bardziej, że CD Projekt RED obiecał, że niemal każdego da się zaciągnąć do łóżka.

Zobacz także: Cyberpunk 2077 bez tabu w życiu seksualnym bohatera. Można wszystko z niemal każdym 

Jak się wam podoba nawiązanie do Wiedźmina?

Tagi: Gry Cyberpunk 2077 Wiedźmin