15.07.2019 15:01

Cyberpunk 2077: w grze można będzie kolekcjonować auta i motocykle jak w GTA

Cyberpunk 2077 obiecuje graczom niespotykaną dotąd wolność wyborów w świecie. Nie tylko misje będzie można wykonywać na kilka odmiennych sposobów, lecz także docierać na nie różnymi pojazdami.

Cyberpunk 2077
foto: materiał prasowe CD Projekt RED

W zaprezentowanym w 2018 roku pokazie rozgrywki Cyberpunka 2077 można było zobaczyć, jak wygląda jazda po Night City sportowym samochodem. W 2019 roku CD Projekt RED pokazał fragment, w którym widać przemieszczanie się po metropolii motocyklem.

Ta różnorodność to nie przypadek. CD Projekt RED zapowiada, że w Cyberpunku 2077 można będzie nie tylko robić co się chce, lecz także jeździć czym się chce. O ile nie będzie się wyrządzać krzywdy dzieciom.

Cyberpunk 2077
Cyberpunk 2077
Przeczytaj także Cyberpunk 2077 wprowadza granice dla graczy. Nie można będzie zabijać dzieci

Night City to tętniące życiem miasto składające się z sześciu dzielnic. Każda z nich ma swój własny klimat oraz mieszkańców. CD Projekt Chwali się, że w Cyberpunku 2077 będzie można dotrzeć wszędzie bez konieczności dogrywania lokalizacji za pomocą ekranów ładowania. Nawet wtedy, gdy będzie się pędziło na złamanie karku jednym ze swoich pojazdów.

Cyberpunk 2077: specjalny garaż na pojazdy gracza

Prowadzony przez gracza V będzie co prawda mógł posiadać tylko jedno mieszkanie, w garażu będzie mógł jednak trzymać przynajmniej kilka różnych pojazdów. Wszystko jest dozwolone, z wyjątkiem wehikułów latających. Tymi będzie można poruszać się kilka razy w trakcie rozgrywki, ale tylko jako pasażer.

Cyberpunk 2077: co CD Projekt RED ukrył w prezentacji gry?
Cyberpunk 2077: co CD Projekt RED ukrył w prezentacji gry?
Przeczytaj także Cyberpunk 2077: co CD Projekt RED ukrył w prezentacji gry?

Paweł Sasko z CD Projekt RED zdradził, że gracze nie tylko będą mogli wyrażać się odpowiednim doborem pojazdu, lecz także będą mogli słuchać zróżnicowanej muzyki.

Wiadomo, że jako Samurai, grupa granego przez Keanu Reevesa Johnny'ego Silverhanda, grać będzie Refused. CD Projekt RED wypuścił pierwszy utwór nagrany przez formację, nazwany „Chippin In”.

W międzyczasie pojawiły się pogłoski, że w CP2077 będzie można także usłyszeć „Doskozzę” Stachursky’ego. Artysta zdaje się potwierdzać, że coś jest na rzeczy, CDPR informuje, że raczej nie ma co na to liczyć.

Zobacz także: Refused nagrał utwór "Chippin' In" jako zespół Johnny'ego Silverhanda. Posłuchajcie singla 

Jak będziecie poruszać się po Night City?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Gry Cyberpunk 2077