31.08.2018 15:41

Cyberpunk 2077 zapewni ponad 100 godzin rozrywki

Wszystko co dobre musi się kiedyś skończyć – w przypadku Cyberpunka 2077 możemy liczyć, że stanie się to nie szybciej niż po 100 godzinach gry, jeżeli do tematu podejdziemy poważnie i kompleksowo.

Cyberpunk 2077 concept art
foto: materiału prasowe

Deklaracja o przygotowaniu zadań, których przejście zajmie więcej niż 100 godzin padła z ust Milesa Tosta, projektanta poziomów. Dotyczy to głównego wątku fabularnego wraz z zadaniami pobocznymi – przy czym pod uwagę brany był tylko czas faktycznego robienia questów, podróży i zwiedzania Night City nie uwzględniono.

Dokładna deklaracja do co planowanego czasu rozgrywki co prawda nie padła, przedstawiciel CD Projekt RED potwierdził jednak, że Cyberpunk 2077 nie będzie krokiem wstecz w stosunku do Wiedźmina 3, a w Dzikim Gonie można liczyć właśnie na około 100 czarujących godzin rozrywki.

Dzięki decyzji CDP o pokazaniu gameplaya Cyberpunka 2077 każdy może sprawdzić, czy w grze będzie mógł się potencjalnie zakochać tak mocno, jak w przygodach Geralta.

Cyberpunk 2077 – więcej, szybciej, mocniej

Jedne z pierwszych informacji, jakie udało się zdobyć na temat Cyberpunka 2077 w czasach gdy CDP milczało na jak grup był program dotacji GameINNCD Projekt RED dostał z niego około 30 mln złotych wsparcia na opracowanie technologii, które docelowo znajdą się właśnie w nowej mega produkcji. 10 mln poszło na stworzenie symulacji miejskiego życia.

"

City Creation - kompleksowa technologia służąca do kreacji „żywego”, grywalnego w czasie rzeczywistym, miasta o wielkiej skali, która bazuje na zasadach, sztucznej inteligencji i automatyzacji oraz uwzględnia opracowanie innowacyjnych procesów i narzędzi wspierających tworzenie najwyższej jakości gier z otwartym światem. "

System ma sprawić, że miasta zamieszkane przez NPC będzie wydawało się dynamicznie funkcjonować – w praktyce, jak stwierdził Miles Tost, ma się ono zmieniać „z minuty na minutę”. Postaci mają zachowywać się inaczej za dnia, a inaczej w nocy, cykl dobowy będzie miał też ogromny wpływ na to, ile NPC będzie znajdowało się na ulicy.

Tost postarał się obrazowo przedstawić, jak rozległą terytorialnie grą będzie Cyberpunk 2077:

"

15-minutowa podróż Płotką odowiada 2-minutowej jeździe samochodem w Cyberpunku 2077, jeśli chodzi o szybkość pokonywania dystansu. Świat jest jednak znacznie większy i będziecie mieć poczucie pokonywania naprawdę dużych przestrzeni – nawet mimo tego, że jedzie się samochodem. "

Przedstawiciel CDP przypomniał, że Night City jest trójwymiarowe, a rozsiane na jego terytorium mega budowle są miastami samymi w sobie. Jakby tego mało, struktury są naprawdę duże – „jedna fabryka mięsa w Cyberpunku 2077 jest wielkości połowy Novigradu”.

CDP oznajmiło także, że świat Cyberpunka 2077 nie jest ograniczony – gracz może opuścić gęsto zamieszkane centrum, a nawet luźniejsze przedmieścia i niemalże pojechać w Bieszczady. Tyle tylko, że przyjmą one formę ogromnej, nudnej pustyni.

Ile czasu zamierzacie poświęcić Cyberpunkowi 2077?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Gry