06.12.2018 17:22

Cyberpunkowy 2084 zadebiutuje na Steam 13 grudnia 2018

Cyberpunk 2077 powstaje już chyba od 72 lat – polskie studio Feardemic na przygotowanie cyberpunkowej strzelaniny 2084 potrzebowało tylko trwającej 72 godziny imprezy.

gra 2084

O wcześniejszych pracach członków zespoły na pewno słyszeliście – studio Feardemic zostało założone przez programistów, którzy stworzyli Layers of Fear i >observera_.

Tym razem porzucono klimat grozy na rzec szybkiego tempa gry akcji, w której cyberpunkowy trup ściele się gęsto i często.

2084 – cyberpunkowa strzelanina z hakowaniem systemu

Tytuł zadebiutuje na Steamie w formie wczesnego dostępu – lista prac dodatkowych, potrzebnych do doprowadzenia gry do zgodności z producencką wizją, jest oczywiście całkiem długa. Prace nad produkcjami trwają w końcu zazwyczaj latami, a nie godzinami.

Marcin Kawa, prezes Feardemic, z powodu tak szybkiego powstania grywalnego tytułu wydaje się przeżywać szok i niedowierzanie.

"

Jesteśmy zdumieni tym, co zespół stworzył w ciągu zaledwie 72 godzin. 2084 ma dopracowaną oprawę, rozgrywka jest przyjemna i z pewnością ucieszy fanów cyberpunka oraz shooterów. Po sprawdzeniu finalnej wersji zdecydowaliśmy się, że gra zasługuje na to, by zaprezentować ją graczom. Jest to dynamiczna strzelanka z elementami hackingu. Naprawdę nie możemy się doczekać, by poznać opinie graczy na temat produkcji. "

Interesująca wygląda koncepcja gry – gracz ma trafić do postapokaliptycznego labiryntu, w którym z jednej strony będzie musiał w tradycyjny, siłowy sposób pokonać wrogów, z drugiej zaś będzie wykorzystywał komendy do hakowania systemu, żeby swoje przygody uczynić nieco przyjemniejszymi i krótszymi.

Informacje o 2084 można już znaleźć na Steamie.

Na którą grę bardziej czekacie?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Gry