19.10.2016 09:24

Cywilizacja VI promowana husarią

Jeśli nierozważnie przygotowaliście sobie na weekend jakieś plany, powiadomcie znajomych o ich odwołaniu póki jeszcze jesteście w stanie się do nich odezwać. W piątek, 21 października 2016, premierę ma nowa odsłona Cywilizacji.

Cywilizacja VI promowana husarią
foto: kadr z wideo

Civilization to gra, której duża część graczy po prostu nie jest w stanie się oprzeć. Syndrom „jeszcze jednej tury” sprawia, że na własnej skórze możemy odczuć względność upływu czasu – to, co przed monitorem wydaje się być 15 minutami, w rzeczywistym świecie jest całym popołudniem i nocą.

Nic więc dziwnego, że szósta odsłona cyklu Civilization jest usilnie wypatrywanym tytułem. Gracze będą mogli po raz kolejny wcielić się w siłę sprawczą kierującą rozwojem wybranego państwa – w podstawowej wersji będzie można dowodzić Anglikami, Aztekami, Brazylijczykami, Grekami, Hiszpanami, Japończykami, Rosjanami i Rzymianami.

Zwiastun premierowy pokazuje, że w przyszłości można będzie także liczyć na poprawienie historii i zbudowanie Wielkiej Rzeczpospolitej:

Polakami będzie można najprawdopodobniej dowodzić po pojawieniu się jednego z dodatków.

Jak wygląda rozgrywka w Cywilizacji VI? Główne założenia i zasady pozostały niezmienione, część elementów poddano jednak prawdziwej rewolucji. Pojawiły się także zupełnie nowe możliwości wpływania na potencjał rozwijanych cywilizacji.

Twórcy zdecydowali się między innymi na zrezygnowanie z jednostki robotników i zastąpienie ich „jednorazowymi” budowniczymi. Wprowadzono także dzielnice, które zwiększają efektywność w wybranych aspektach życia (religia, sztuka, wojskowość).

Dopracowana została także grafika i animacje – co widać po krótkiej prezentacji nowości w Civilization VI:

Cywilizacja VI będzie dostępna w sprzedaży od 21 października 2016 roku.

Zrobiliście już zapasy jedzenia?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Gry