11.06.2018 15:28

„DOOM”, „The Elder Scrolls 6” i „Fallout 76” zdominowały konferencję Bethesdy na E3

Targi E3 jak zwykle rozpoczęły się nieco wcześniej konferencjami prasowymi takich wydawców, jak EA, Bethesda, czy Microsoft. Zobaczcie, co w tym roku przygotowali twórcy „Fallouta” i „The Elder Scrolls”.

„DOOM”, „The Elder Scrolls 6” i „Fallout 76” zdominowały konferencję Bethesdy na E3
foto: kadr z wideo

Czerwiec 2018 roku to wczesna Gwiazdka dla wielu graczy. Wszystko przez to, że na początku tego miesiąca od lat odbywają się targi Electronic Entertainment Expo, popularnie zwane po prostu E3. W tym roku zaczęły się wyjątkowo wcześnie, bo już w sobotę 9 czerwca 2018 roku, kiedy to EA zapowiedziało „FIFĘ 19”, „Star Wars Jedi: Fallen Order”, a także zaprezentowało „Anthem”.

Następna w kolejce była Bethesda, która wytoczyła naprawdę mocne działa - podczas swojej konferencji prasowej nie tylko zaprezentowała pełnoprawny zwiastun „Fallouta 76”, ale także zapowiedziała gry „DOOM Eternal” i niezatytułowaną jeszcze 6. odsłonę serii „The Elder Scrolls”. Przyjrzyjmy się zatem nadchodzącym produkcjom od amerykańskiego studia.

DOOM Eternal - zwiastun

„DOOM Eternal” będzie kontynuacją wydanego w 2016 roku rebootu całej serii, zatytułowanego po prostu „DOOM”. Po raz kolejny wcielimy się w DOOM Slayera, który morduje setki plugawych istot z piekła i czasami dobiera się do skóry nawet samemu diabłu. Będzie krwawo, będzie metalowo, będzie oldskulowo:

Prezentacja gameplaya oraz ogłoszenie daty premiery nastąpi dopiero 10 sierpnia 2018 roku, podczas konwentu QuakeCon, który odbywa się w Dallas, w stanie Teksas. Mamy za to dobrą wiadomość dla fanów ścieżki dźwiękowej z pierwszej części - muzykę do „DOOM Eternal” napisał kompozytor Mick Gordon, który był odpowiedzialny za warstwę audio „DOOMA” z 2016 roku.

The Elder Scrolls 6 - zapowiedź

Bethesda nareszcie zapowiedziała następną część szalenie popularnej serii „The Elder Scrolls”. Następca „Skyrima” zadebiutuje prawie dziesięć lat po premierze 5. części serii. Niestety, twórcy nie zdradzili na razie żadnych dodatkowych informacji. Wiemy jedynie, że gra znajduje się dopiero w fazie pre-produkcji, a zadebiutuje prawdopodobnie dopiero pod koniec 2019 roku lub na początku 2020. Ta druga data wydaje się być bardziej prawdopodobna.

Pozostając jeszcze przy serii „The Elder Scrolls” - Bethesda postanowiła nieco z siebie zażartować i przedstawiła zwiastun „bardzo specjalnej edycji Skyrima”, w której wystąpił aktor/scenarzysta Keegan Michael Key. W trailerze twórcy zapowiadają, że już niedługo „Skyrim” pojawi się w wersji na Aleksę, smart lodówki Samsunga, tablicę ścierną, a także telefony z klapką Motoroli. Trzeba przyznać, że to bardzo pomysłowy sposób na ocieplenie wizerunku wśród graczy:

Fallout 76 - data premiery i zwiastun

Tydzień po pierwszej zapowiedzi „Fallouta 76”, Bethesda zaprezentowała pełny zwiastun, podała datę premiery, a także pokazała pierwsze fragmenty rozgrywki z nadchodzącej produkcji. Dowiedzieliśmy się, że nowy „Fallout” będzie prequelem całej serii, a fabuła zostanie osadzona w czasach zaraz po wojnie nuklearnej, która zniszczyła nasz świat. Jako jedni z pierwszych ocalałych wychodzimy z Krypty 76, a naszym zadaniem będzie zbudowanie fundamentów społeczeństwa, które poznaliśmy w poprzednich częściach.

Rozgrywka będzie przeznaczona dla wielu graczy, a jednym z najważniejszych jej elementów będzie tryb kooperacji. Każda z napotkanych osób w grze będzie innym żywym człowiekiem, aczkolwiek użytkownicy będą mogli swobodnie zająć się samotną eksploracją pokaźnej mapy. Premiera produkcji odbędzie się już 14 listopada 2018 roku.

Starfield - Skyrim w kosmosie

Bethesda zapowiedziała również, że pracuje nad całkowicie nową marką. Produkcja nosi tytuł „Starfield” i na razie właściwie nie wiemy o niej nic więcej. Premierowy teaser produkcji trwa zaledwie ponad minutę i widzimy w nim wschód słońca na jakiejś planecie, a także stację kosmiczną nieco przypominającą Cytadelę z serii „Mass Effect”. Czyżby Bethesda chciała przygotować własną space-operę?

Targi E3 odbywają się w dniach 12-14 czerwca 2018 roku. Pamiętajcie, że przygotowaliśmy dla was pełną listę dotychczas zapowiedzianych produkcji, które pojawią się na Electronic Entertainment Expo.

Kamil Kacperski
Tagi: Gry E3