31.08.2016 11:09

Da się już grać w Pokemon GO na Windows

Nie jest to oficjalna aplikacja i do pełni funkcjonalności oferowanych przez oryginalną grę jeszcze jej sporo brakuje, ale nowa odsłona PoGo-UWP daje już możliwość w miarę bezproblemowego łapania stworków na smartfonach z Windows 10 Mobile. O ile nie obawiacie się bana.

Da się już grać w Pokemon GO na Windows
foto: kadr z wideo

Zanim pokemony zawitają na Waszych telefonach musicie zdać sobie sprawę, że korzystanie z gry będzie karane przez Niantic – twórców Pokemon GO – skasowaniem konta. PoGo-UWP nie ma oficjalnego błogosławieństwa i będzie traktowane jako oszukiwanie systemu.

Niantic zapowiedział surowe reagowanie na łamanie zasad gry i odpowiednie karanie użytkowników – z tego powodu nie działają mapy, dzięki którym można było namierzyć pojawiające się w pobliżu pokemony.

Z drugiej strony trzeba mieć także świadomość, że nie ma co czekać na pojawienie się najgorętszej gry ostatniego miesiąca na telefony z Windows – kontrolowany przez Google Niantic nie ma po prostu takich planów. Jeśli więc chcielibyście zobaczyć, jak wygląda łapanie pokemonów i nie zamierzacie zmienić smartfona na urządzenie z Androidem – to może być Wasza jedyna szansa.

Twórca PoGo-UWP stara się, żeby wykrycie programu nie było łatwe – windowsowy Pokemon GO udaje aplikację działającą na iOS, czyli iPhone’ach. Najrozsądniej jednak będzie założyć specjalne konto Google tylko i wyłącznie do uruchamiania gry – w ten sposób, nawet jeśli zostanie ono zbanowane, nie będzie go tak bardzo szkoda.

Pokemon GO dla Windows to projekt niezależny, tworzony tylko przez jednego programistę. To co udało mu się osiągnąć w stosunkowo krótkim czasie budzi uznanie. W najnowszej wersji gry można już bowiem:

  • poruszać się w świecie gry
  • łapać pokemony
  • korzystać z inwentarza przedmiotów
  • korzystać z Pokedeksu
  • używać trybu oszczędzania energii
  • otrzymywać powiadomienia o zdobywaniu nowych poziomów
  • otrzymywać powiadomienia o wykluciu się stworka z jajka

Autor PoGo-UWP załatał także sporą liczbę odkrytych błędów oraz usprawnił proces instalacji – dla większości zainteresowanych powinien się on zacząć i zakończyć na pobraniu i uruchomieniu jednego pliku z grą. Instalator – różny dla urządzeń z procesorami ARM i x86 – można pobrać z tego adresu.

Zaryzykujecie bana, żeby złapać je wszystkie?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Gry