28.03.2019 17:56

Dark Souls i „Gra o tron” w jednym. From Software pracuje z Georgem R.R. Martinem nad nową grą

Co się stanie, gdy twórcy Dark Souls – gry, w której ginie się niemal na każdym kroku – dogadają się z Georgem R.R. Martinem, autorem „Pieśni lodu i ognia”, w której trupów jest więcej niż stron? Jeśli wierzyć plotkom – już niedługo się dowiemy.

Dark Souls
foto: materiały prasowe

From Software nie zamierza zbyt długo świętować sukcesu Sekiro: Shadows Die Twice – podczas gdy gra bierze świat szturmem, studio intensyfikuje prace nad nowymi projektami.

Jeśli wierzyć przeciekom, które pojawiły się w internecie, programiści lubiący znęcać się nad graczami znaleźli wspólny jeżyk z pisarzem, który uwielbia pastwić się nad czytelnikami. George R.R. Martin, autor powieści na podstawie której nakręcono serial „Gra o tron”, ma podobno pracować z twórcami Dark Souls nad zupełnie nową grą.

Do ojca „Gry o tron” ma należeć stworzenie świata, w którym rozgrywać się będzie akcja gry. From Software liczy, że Martin wzniesie się na wyżyny swoich umiejętności i wykoncypuje uniwersum, które będzie tak samo fascynujące i angażujące, jak „Pieśń lodu i ognia”.

Studio z kolei zajmie się stworzeniem mechanizmów rozgrywki, które będą podkreślały unikalność wykreowanego świata. O planowanej skali trudności źródło przecieku się nie zająknęło.

Gra o tron sezon 8
Gra o tron sezon 8
Przeczytaj także "Gra o tron": Do sieci wyciekł rzekomy scenariusz 1. odcinka 8. sezonu

George R.R. Martin i From Software tworzą wspólnie grę

Przestawiono za to ogólne założenia gry – zadaniem gracze będzie nastawanie na życie władców królestw. Po ich pokonaniu prowadzona postać będzie przejmować ich moce, co przyda się do kontynuowania zbrojnego samodoskonalenia i dalszego kroczenia ścieżką krwawego rozwoju osobistego.

Gra ma być podobno anonsowana na nadchodzących targach E3 w czerwcu 2019 roku – wtedy zostanie zdradzony jej tytuł, dowiemy się też o szczegółach dotyczących kreowanego na potrzeby tytułu świata dark fantasy.

Zobacz także: >> Cyberpunk 2077 – CD Projekt RED pokaże nową wersję gry na E3 <<

Swoje uczestnictwo w targach zapowiedział także CD Projekt RED – nieoficjalnie mówi się, że oprócz zademonstrowania nowej, bardziej dopieszczonej wersji Cyberpunka 2077 polskie studio zdradzi w końcu, kiedy można spodziewać się ich pierwszej superprodukcji.

Zagracie?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Gry Gra o tron