06.12.2019 16:35

Drug Dealer Simulator: konsultantem merytorycznym został polski raper, który siedział za dilerkę

Twórcy symulatora dilera narkotyków podchodzą do swojej gry bardzo poważnie. W utrzymaniu jak największego realizmu tytułu pomagać będzie Michał „Małolat” Kapliński, brat Pezeta, który spędził kilka lat w więzieniu za handel nielegalnymi używkami.

Drug Dealer Simulator
foto: materiały prasowe Movie Games

Polska to kraj symulatorami płynący. Rodzime studia prześcigają się w znajdowaniu interesujących i kontrowersyjnych pomysłów, odchodząc od mechaniki samochodowej na rzecz na przykład handlu narkotykami.

Temat ten okazał się być tak atrakcyjny, że dostaniemy aż dwie gry zgłębiający ten aspekt przedsiębiorczości. O ile jednak Weedcraft Inc. podchodzi do dilowania w lekki i humorystyczny sposób, o tyle Drug Dealer Simulator ma być symulatorem nie tylko z nazwy.

Weedcraft Inc – polska gra o sadzeniu, paleniu i legalizowaniu
Weedcraft Inc – polska gra o sadzeniu, paleniu i legalizowaniu
Przeczytaj także Weedcraft Inc – polska gra o sadzeniu, paleniu i legalizowaniu

Twórcy gry pochwalili się właśnie, że oficjalnym konsultantem merytorycznym został raper Małolat, brat Pezeta, który został skazany za handel środkami odurzającymi.

Drug Dealer Simulator stawia na realizm. Handlarz narkotykami konsultantem merytorycznym

Symulator dilera narkotykowego pozwoli budować przestępcze imperium od zera. Atutem gry ma być realistyczne podejście do temu, pokazującego narkobiznes od strony, która jest zazwyczaj ukryta.

Michał „Małolat” Kapliński będzie wspierał twórców Drug Dealer Simulator informacjami zdobytymi dzięki osobistemu rozpoznaniu środowiska:

"

Tematyka gry i przedstawiony w niej świat nie są mi obce. Jeden z solowych debiutów odsłaniał kulisy mojej osobistej historii, w której występowałem w roli narkotykowego dealera. Podczas promocji tytułu postaram się skierować uwagę graczy na niestandardowy charakter projektu, który ujawni im ,,rąbek’’ tajemnicy życia na granicy. Nie od dziś wiadomo, że to co zakazane, jest najbardziej pociągające. Celem gry Movie Games nie jest jednak zachęcanie nikogo do stania się dealerem, wręcz przeciwnie, pokazuje do czego takie postępowanie prowadzi. "

Premiera Drug Dealer Simulatora została zapowiedziana na pierwszy kwartał 2020 roku.

Zobacz także: Konsola PlayStation 4 użyta do namierzenia dilerów narkotyków 

Zagracie?

Tagi: Gry