07.10.2016 12:44

Dungeon Keeper do pobrania za darmo

Electronic Arts ma co kilka tygodni miłą niespodziankę dla graczy i udostępnia bezpłatnie jedną z gier ze swoich archiwów. W tym miesiącu w promocji z serii „On the House” znalazł się klasyk studia Bullfrog - Dungeon Keeper.

Dungeon Keeper do pobrania za darmo
foto: materiały prasowe

To niezwykle oryginalna strategia RTS i seria z łezką w oku wspominana przez graczy. Pierwsza część jest dostępna do ściągnięcia z platformy Origin, a raz pobrana stanie się naszą własnością na wieczność i w każdej chwili będziemy mogli zagrać w ten doskonały tytuł i ujarzmić mroczne podziemia w poszukiwaniu bogactw i wpływów. Wszystko to całkowicie za darmo.

Dungeon Keeper został stworzony w 1997 przez legendarnego angielskiego twórcę, Petera Molyneux, znanego też ze stworzenia takich serii jak Populous, Black & White czy Fable. Slogan promujący grę brzmiał „Zło jest dobre”. Strategia polega na rozbudowywaniu i utrzymywaniu lochu, do którego przez magiczny portal sprowadzają się zachęcone luksusami demony.

Aby skusić te potężne i gniewne stwory do zamieszkania w naszym loszku pieszczoszku, musimy zadbać o wszelkie udogodnienia, jakich na co dzień wymaga każdy szanujący się pomiot piekielny. Niektóre z nich wymagają jedynie kurnika, w którym będą mogły bezstresowo pożreć kilka kur, jednak potężniejsze jednostki mogą sobie życzyć choćby relaksu w sali tortur czy biblioteki, w której wieczorami poświęcą się studiom nad okultyzmem i czarną magią. Jeśli nie zostanie im to zapewnione, prędko wyruszą przez ten sam portal, którym przybyły w dalszą podróż.

Zarządzany przez nas loch będzie musiał obronić się przed atakami rabusiów i śmiałków wierzących w historie o skarbach ukrytych w głębokich i ciemnych lochach. Dlatego warto dbać o swoich podopiecznych, bo każdy zabity śmiałek to jedne milczące usta więcej, a przecież nie lubimy zdradzać tajemnic, które dotyczą naszych bogactw.

Grę można pobrać TUTAJ.

Trailer pierwszego Dungeon Keepera:

Jeśli Dungeon Keeper Wam nie wystarczy, dzięki uprzejmości Ubisoftu możecie pobrać The Crew bezpłatnie do 14 października.

Maciej Daszuta
Tagi: Gry