14.03.2017 10:37

Dungeons & Dragons z cyfrowymi kartami postaci

To już oficjalne – w lecie 2017 roku zadebiutuje Dungeons & Dragons Beyond, zestaw narzędzi dla graczy tradycyjnego, papierowego RPG, który ma pozwolić na granie bez konieczności używania ołówków i kartek.

Dungeons & Dragons z cyfrowymi kartami postaci
foto: materiały prasowe

Projekt D&D Beyond ma być zgodny z zasadami piątej edycji gry. Za wielkimi słowami o zestawie cyfrowych narzędzi możliwych do użytkowania zarówno ze smartfona, jak i komputera kryje się po prostu witryna, na której będzie można zapisać i prowadzić swojego bohatera.

Wizards of the Coast widzą w tej propozycji prawdziwą rewolucję, o czym opowiada Nathan Stewart, Senior Director Dungeons & Dragons:

"

D&D Beyond pozwala graczom na połączenie używania nowoczesnych technologii z unikalnym urokiem tradycyjnych sesji RPG, rozgrywanych przy stole z przyjaciółmi. Narzędzia to znak ciągłego rozwijania D&D i cieszymy się bardzo, że już niedługo oddamy je w ręce graczy. "

Po założeniu konta na witrynie dndbeyond.com będzie można korzystać z cyfrowej karty postaci, dostępnej zarówno dla gracza, jak i Mistrza Gry. W systemie zapisywane będą przyznawane przez MG punkty doświadczenia, a gracz będzie mógł w prosty sposób rozwijać swoją postać i decydować się na wybór nowych umiejętności z listy dostępnych.

Oprócz wprowadzenia do tradycyjnej rozgrywki możliwości rozwoju postaci w stylu cRPG gracze D&D Beyond ma oferować możliwość szybkiego konsultowania się z kompendium wiedzy D&D, tworzyć, przeglądać ii używać własne treści (na przykład scenariusze Mistrzów Gry) oraz przekazywać wiadomości i informować o artykułach o świecie Dungeons & Dragons.

Twórcy D&D Beyond zachęcają do wzięcia testów w betatestach. Na razie brak informacji, czy usługa będzie docelowo darmowa, czy płatna.

Co myślicie o D&D Beyond?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Gry