17.07.2017 15:23

EA rozdaje 10 godzin Mass Effect: Andromeda

Electronic Arts wzięło sobie do serca narzekania graczy i wydało poprawki do szykowanej na szykowanej na hit czwartej części serii Mass Effect. Wyniki ich pracy można sprawdzić za darmo podczas rozgrywki próbnej.

EA rozdaje 10 godzin Mass Effect: Andromeda
foto: materiały prasowe

Kiedyś takie podejście reprezentowane było przez studia deweloperskie masowo - wersje demo (w pionierskich czasach znane jako shareware) umożliwiały ocenienie danego tytułu przed wysupłaniem na niego pieniędzy.

Czasy jednak się zmieniają, studia przestały przejmować się tak bardzo wrażeniami z gry, a zaczęły koncentrować na wykrojeniu z tytułu jak największej liczby płatnych DLC - w efekcie, żeby sprawdzić czy gra się podoba trzeba ją było najpierw kupić.

Ogrom negatywnych reakcji na rozwinięcie cenionej przez masy graczy serii gier skłonił Electronic Arts do powrotu do czasów minionych - wydawca wprowadził możliwość nieodpłatnego sprawdzenia, czy Mass Effect: Andromeda po poprawkach zasługuje na szansę.

Oferta dotyczy wszystkich platform, na jakie dostępna jest gra, w więc PC, Xbox One oraz PlayStation 4. Wystarczy pobrać tytuł i uruchomić, a czas na rozejrzenie się po świecie przedstawionym zacznie tykać.

Gracze otrzymują dostęp do rozgrywek w trybie jednoosobowym oraz multiplayer - w tym pierwszy przypadku zostajemy jednak uziemieni na pierwszej planecie.

Z oferty można skorzystać do 1 listopada 2017 roku. Konieczne jest pobranie pełnej, ważącej niemal 50 GB wersji gry - w zamian za to, jeśli okaże się że Andromeda ma jednak potencjał, wszystkie osiągnięcia i postępy poczynione w darmowych 10 godzinach zostaną przeniesione do odblokowanej głównej rozgrywki.

Mass Efect: Andromeda to jeden z tytułów, który ma pokazać siłę PlayStation 4 Pro w całej chwale rozdzielczości 4K. Dopieszczeni zostali także wyznawcy #pcmasterrace.

Dacie Mass Effect: Andromeda darmową szansę?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: #Gry