12.02.2019 14:35

EA usunęła tragicznie zmarłego piłkarza z FIFY 19

Emiliano Sala, argentyński piłkarz który zginął w katastrofie lotniczej podczas przelotu nad kanałem La Manche, został usunięty ze składu FC Nantes w FIFIE 19 oraz z puli kart FUT. EA nie chce, żeby gracze zarabiali na śmieci zawodnika.

Emiliano Sala w FIFA 19
foto: zrzut ekranu

EA szczyci się, że w serii FIFA można znaleźć rzeczywiste składy zespołów ligowych – a od tytułu oznaczonego numerem 19 można w niej znaleźć także rozgrywki Ligi Mistrzów, przez lata strzeżone zazdrośnie przez konkurencyjną serię PES.

Dbałość o szczegóły potrafi czasem dać się wydawcy we znaki – z powodu transferu Cristiano Ronaldo z Realu Madryt do Juventusu Turyn trzeba było zmienić działanie marketingowe (a część materiałów była już gotowa) oraz zmodyfikować fabułę gry.

EA stanęła teraz przed ciężką decyzją po śmieci 28-letniego Emiliano Sali, który miał przejść z FC Nantes do Cardiff City za 15 mln funtów. Piłkarz zginął podczas lotu nad kanałem La Manche.

FIFA 19 – siła mistrzów [RECENZJA]
FIFA 19 – siła mistrzów [RECENZJA]
Przeczytaj także FIFA 19 – siła mistrzów [RECENZJA]

Emiliano Sala usunięty z gry FIFA 19

Studio zdecydowało się na usunięcie piłkarza z FIFY 19 – zarówno ze składu FC Nantes, jak i z paczek kart FUT. EA ogłosiła też, że ceny już wylosowanych kart z piłkarzem zostają zamrożone na obecnym poziomie, tak by nie stwarzać możliwości zarabianiu na śmieci piłkarza.

W przeszłości zdarzało się, że karty zmarłych piłkarzy potrafiły osiągnąć na aukcjach zawrotne sumy, co nie spodobało się studiu.

EA złożyła także kondolencje rodzinie piłkarza, jego klubom oraz fanom z całego świata.

fifa_19_emiliano_sala_01

Samolot z piłkarzem na pokładzie zniknął z radarów 21 stycznia 2019 roku. Poszukiwania były ciężkie i długie i zostały na kilka dni przerwane – wznowione je dopiero po uzyskaniu finansowania w zbiórce, w której udział brali fani i inni zawodnicy.

Wrak znaleziono dopiero 3 lutego 2019, a ciało piłkarza wydobyto z wody cztery dni później.

Słusznie zrobili?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Gry