19.05.2017 13:06

ESL będzie transmitować turnieje CS:GO na Facebooku

Największy serwis społecznościowy podpisał umowę z ESL – w rezultacie pokaże ponad 5500 godzin rozgrywek Counter-Strike:Global Offensive na żywo. Będzie polski komentator.

ESL będzie transmitować turnieje CS:GO na Facebooku
foto: kadr z wideo

Relacjonowane będą zawody Rank S i elite. Dodatkowo co tydzień pojawi się półgodzinny materiał pokazujący najlepszych graczy, wschodzące gwiazdy oraz najbardziej spektakularne akcje z ostatnich siedmiu dni.

Na Facebooku transmitowane będą także wszystkie wydarzenia ESL One oraz Intel Extreme Masters – zapowiedziano, że dostępny będzie komentarz w języku polskim, angielskim, francuskim, hiszpańskim, portugalskim i niemieckim.

ESL ma nadzieję, że dzięki Facebookowi e-sport dotrze nie tylko do zagorzałych fanów, lecz także do nowej publiczności.

"

W 2016 roku działalność ESL zaowocowała ponad 2 miliardami odsłon i dotarła do ponad 200 mln użytkowników na całym świecie. Teraz, dzięki transmisjom na żywo z największych turniejów organizowanych przez ESL spodziewamy się, że zgromadzimy większą publiczności i zbudujemy silną społeczność zaangażowanych fanów e-sportu. "

Z Facebooka korzysta każdego miesiąca niemal 2 mld użytkowników. ESL liczy na to, że dużą część z nich będzie chciała obejrzeć zawody e-sportowe – a wcześniej nie robiła tego, gdyż nie wiedziała, gdzie można je oglądać.

Najczęściej wykorzystywaną platformą do streamingu gier jest Twitch – gromadzi on jednak głównie bardzo zagorzałych fanów e-sportu, podczas gdy „e-pikniki” (czyli okazjonalni kibice) raczej się tam nie zapuszczają.

Transmisje rozpoczną się w czerwcu 2017 roku – będzie je można oglądać na profilu ESEA na Facebooku.

W tym samym czasie ważyć się będą losy pierwszego sezonu Polskiej Ligi Esportowej – transmisje ze spotkań polskich graczy także można obejrzeć w internecie.

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Gry