07.12.2018 12:51

Epic Game Store uruchomiony – cały 2019 rok z grami za darmo

Szumnie zapowiadany konkurent dla Steam wystartował z biblioteką składającą się z ledwie kilku gier. Epic chce przyciągnąć klientów, zapowiadając oferowanie co dwa tygodnie darmowego tytułu przez cały 2019 rok. Na pierwszy ogień idzie Subnautica i Super Meat Boy.

Sklep Epic Games
foto: zrzut ekranu

No i proszę – okazaliśmy się być prorokami w swoim własnym kraju. Gdy pisaliśmy o tym, że Epic chce otworzyć konkurenta dla Steam, wieszczyliśmy rozpieszczanie graczy prezentem w postaci darmowych gier.

Jeśli sklep Epic Games ma okazać się sukcesem, musi zapewniać developerom duży rynek zbytu, a graczom duży wybór gier w dobrych cenach. Problem Epic polega na tym, że bez wielu gier nie będzie dużej liczby korzystającej ze sklepu graczy, a bez pokaźnej liczny użytkowników developerzy nie będą chcieli publikować w sklepie gier.

Rozwiązanie tego problemu jest proste – graczy można przyciągnąć do platformy oferując im gry za darmo. Epic zrozumiał przy tym, że nie wystarczy prezent na otwarcie, żeby zapewnić pozostanie odwiedzających w sklepie – dlatego też po prezenty można będzie się zgłaszać co dwa tygodnie, poczynając od 14 grudnia 2018, a kończąc razem z rokiem 2019.

"

Sklep Epic Games połączył siły z firmami partnerskimi, by co dwa tygodnie dać ci grę za darmo. "

Epic Games Store – gry za darmo

Na razie zdradzono gry, które można będzie otrzymać w 2018 roku – między 12 a 27 grudnia 2018 będzie to Subnatica, od 28 grudnia 2018 do 10 stycznia 2019 za darmo oferowany będzie Super Meat Boy.

Otworzenie sklepu Epic uczcił zwiastunem prezentującym dostępne na platformie gry – w porównaniu do tysięcy tytułów dostępnych na Steam, jest nieco ubogo:

Okazało się ponadto, że Epic ma naprawdę dalekosiężne plany dotyczące rozwoju sklepu – w 2019 roku (dokładnej daty nie podano) pojawi się wersja Epic Games Store z grami na Androida.

Sprawdzicie Epic Games Store?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Gry