15.05.2019 12:34

Epic zapłaci użytkownikom za stosowanie dwuetapowego uwierzytelniania w Epic Games Store

Bezpieczeństwo jest co prawda bezcenne, jednak zostało właśnie wycenione przez Epic Games. Z wycieków wynika, że osoby korzystające z Epic Games Store otrzymają 40 zł na zakupy gier w nagrodę za korzystanie z dwuetapowego logowania.

dolary
foto: materiały prasowe

Epic docenia już graczy, którzy stosują dwuetapowe uwierzytelnianie w największym hicie dewelopera – battle royale Fortnite. Za zabezpieczenie swojego konta w ten sposób można otrzymać specjalny taniec.

Na czym polega dwuetapowe logowanie?

"

Logowanie dwuetapowe (2EL) wprowadza wymóg wpisania dodatkowego kodu podczas logowania, co zwiększa ochronę waszych kont przed nieuprawnionym dostępem. W tej chwili do logowania dwuetapowego niezbędne jest korzystanie z aplikacji uwierzytelniającej lub konta mailowego.

Po wybraniu logowania dwuetapowego konieczne będzie wprowadzenie kodu pozyskanego w wybrany sposób, po czym nastąpi wpisanie na konto. O kod logowania dwuetapowego poprosimy was, gdy pierwszy raz będziecie logować się po włączeniu tej funkcji na nowym urządzeniu, po wyczyszczeniu „ciasteczek” przeglądarki lub jeśli od czasu ostatniego logowania upłynęło ponad 30 dni. "

Dwuetapowe uwierzytelniania jest promowane nie tylko przez Epic – Google wymienia ten sposób korzystania z kont internetowych jako podstawową zasadę zachowywania bezpieczeństwa w sieci.

Google radzi, jak być bezpiecznym w polskim internecie. 10 najważniejszych zasad
Google radzi, jak być bezpiecznym w polskim internecie. 10 najważniejszych zasad
Przeczytaj także Google radzi, jak być bezpiecznym w polskim internecie. 10 najważniejszych zasad

10 dolarów od Epic Games za stosowanie dwuetapowego uwierzytelnienia

Informacje o nadchodzącej promocji zostały wychwycone przez czujnych graczy. Jak wynika ze zrzutu ekranu. W Epic Games Store szykuje się pierwsza wyprzedaż, a osoby korzystające z bezpiecznego sposobu dostępu do konta zostaną należycie wynagrodzone – na ich koncie pojawi się dodatkowe 10 dolarów na zakupy.

Jak się okazało, informacja o szykowanej akcji pojawiła się trochę przedwcześnie – Epic błyskawicznie ukrył powiadomienie oraz wydał krótki, zwięzły i treściwy komunikat w tej sprawie.

Zobacz także: >> „Twoje konto zostanie wyłączone” - nowe oszustwo na Facebooku <<

Na oficjalne wiadomości dotyczące akcji trzeba poczekać jeszcze „kilka dni”. Na razie nie wiadomo, czy na nagrody za odpowiednie zabezpieczanie się mogą liczyć także gracze z Polski.

A Wy jak zabezpieczacie się w internecie?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Gry