29.11.2016 16:32

Final Fantasy XV w zwiastunie inspirowanym „Stranger Things”

Premiera Final Fantasy XV odbyła się 29 listopada 2016 roku. Z tej okazji Square Enix zaprezentował aktorski zwiastun gry nawiązujący do popularnej serii Netflixa, „Stranger Things”.

Final Fantasy XV w zwiastunie inspirowanym „Stranger Things”
foto: makeitstranger.com

Pokazywaliśmy już widowiskowy zwiastun Final Fantasy XV, przedstawiający historię, której uczestnikiem będzie gracz. Jego rolą będzie odzyskanie korony i tronu, prawowicie należnych głównemu bohaterowi, księciu Noctisowi. Tylko od niego i jego przyjaciół zależą losy królestwa Lucis, ale też jego wybranki, Lunafrei.

W związku z premierą gry, która odbyła się 29 listopada 2016 roku, japońskie studio Square Enix przygotowało aktorski trailer do najnowszej odsłony bestsellerowej serii. Usłyszymy w nim muzykę Florence and the Machine, a sam obraz wpasowuje się w niedawny trend. W związku z oszałamiającym sukcesem serialu „Stranger Things”, twórcy postanowili wykorzystać popularność serialu i w filmiku, który znajdziecie poniżej nawiązują do produkcji Netflixa.

W najświeższym zwiastunie do piętnastej części legendarnej serii zobaczymy więc, co oczywiste, dziecięcą drużynę zmuszoną przeciwstawić się tajemniczemu zagrożeniu. Zobaczymy dzieciaki pokonujące zamglony las, wyglądający tak mrocznie i tajemniczo, jak to tylko możliwe w przypadku lasu. Mali bohaterowie mimo wieku mają głowę do pomysłów, dzięki czemu wpadają na pomysł, aby skonstruować pułapkę, która ma ujarzmić stwora. Wszystko wymknie się jednak spod kontroli, gdy potwór okaże się zbyt silny dla dzieci.

Szczęśliwie, w decydującej chwili pojawi się Książę Noctis we własnej osobie, a potężny boss prędko zdaje sobie sprawę, że oto żarty się skończyły i z nim nie poradzi sobie równie łatwo, co z dziećmi. Zanim jednak monstrum zdąży sobie wszystko poukładać w swojej ogromnej łepetynie wszystkie fakty i podjąć jedyną rozsądną decyzję - o ucieczce - padnie pod kolejnymi ciosami ogromnego miecza księcia.

Przekonajcie się sami, jak wygląda mariaż między światami Final Fantasy i „Stranger Things”:

Zwiastun wieńczy wzruszające motto: „Trzymajcie się razem”. Final Fantasy XV ma zresztą przywiązywać dużą wagę do motywu przyjaźni i wsparcia, jakiego potrzebuje Noctis ze strony swoich kolegów, aby odzyskać, co mu należne - tron, berło i miłość, ale także wolność jego poddanych.

stranger things stand together

Niestety wciąż nie mamy pewności, kiedy i czy w ogóle Final Fantasy XV pojawi się w wersji na komputery PC. Pozytywne recenzje tytułu dają jednak nadzieję na sukces komercyjny produkcji, co powinno poskutkować przygotowaniem przez Square Enix portu dla graczy, którzy nie są szczęśliwymi posiadaczami konsoli PlayStation 4 lub XBoxa One.

Maciej Daszuta
Tagi: Gry Final Fantasy