09.03.2018 13:45

Fortnite wchodzi na smartfony - mobilni, konsolowcy i pecetowcy zmierzą się w jednej rozgrywce

Fortnite to gra, której założeniem jest robienie rozwałki na całego. Jej twórcy przygotowali nie lada niespodziankę – nie tylko tytuł trafia właśnie na smartfony i tablety, lecz także gracze mobilni będą mierzyć się bezpośrednio z użytkownikami komputerów PC i konsol. W małych grupkach, po 100 osób jednocześnie.

Fortnite w wersji mobilnej pozwoli grać z użytkownikami PC i konsol
foto: materiały prasowe

Fortnite cały czas zyskuje na popularności – gra jest obecnie częściej stremowana na Twitchu, niż PUBG, który ma ambicje stać się tytułem e-sportowym. Trzeci na świecie turniej w tę grę był przy okazji pierwszym rozegranym w Polsce – odbył się w ramach Intel Extreme Masters 2018 w Katowicach.

Fortnite Battle Royale w wersji mobilnej

Gry mobilne nie cieszą się zbyt dużą estymą wśród graczy – wystarczy przypomnieć, jak skończyło się udostępnienie na Steamie portu Chrono Trigger ze smartfonów – tym razem jednak twórcy Fortnite Battle Royale zarzekają się, że będzie inaczej. W praktyce gra z konsol i komputerów ma być dokładnie taka sama, jak ta na smartfonach i tabletach.

"

Na urządzeniach mobilnych Fortnite jest dokładnie tą samą grą dla 100 osób, jaką znacie z PlayStation 4, Xbox One, PC oraz Maców. To ta sama rozgrywka, te same mapy, ta sama zawartość i te same cotygodniowe aktualizacje. "

Najbardziej imponujące jest zapewnienie, że Fortnite Battle Royale umożliwia międzyplatformową rozgrywkę pomiędzy wszystkimi urządzeniami, na których można je uruchomić – pecetami, konsolami, oraz telefonami.

Inną kwestią pozostaje oczywiście problem odpowiedniego wyważenia sterowania, tak by gracze na różnych platformach mieli równe szanse. Klawiatura i mysz podpięte do PC zazwyczaj sprawdzają się lepiej, niż pady czy sterowanie dotykiem.

Fortnite Battle Royale w pierwszej kolejności pokaże się na urządzenia pracujące pod kontrolą iOS – dziek zaproszeniom grać na sprzęcie Apple będzie można od 12 marca 2018. Wersja na urządzenia z Androidem pokaże się w ciągu kilku miesięcy.

Na czym będzie się najlepiej grało?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Gry