05.08.2016 11:34

Gameplay w Quake Champions – pierwszy zwiastun

20 lat temu Quake wyznaczył nowe standardy w rywalizacji multiplayer, opracowując świetną grę pod względem grafiki oraz samej grywalności. Już wkrótce zadebiutować ma nowy FPS id Software.

Gameplay w Quake Champions – pierwszy zwiastun
foto: kadr z wideo

Nowa odsłona gry ma nawiązywać do starszych serii i oferować szybkie starcia na zamkniętych arenach. Jak widać w zwiastunie, fani będą mogli liczyć na tzw. rocketjumpy, różne rodzaje broni, nowe mapy i postacie. Kluczem do zwycięstwa mają być czyste umiejętności i szybkość, o czym wspomina sam producent:

"

W prawdziwym stylu Quake’a, będzie mieli do wyboru pełen arsenał potężnych, wyjątkowych broni, przy czym każda z nich weteranom serii będzie przywodzić na myśl, te znane z poprzednich odsłon gry. Każdy gracz będzie mógł mieć przy sobie nieograniczoną liczbę broni. Quake Champions wejdzie w fazę beta już w 2017 roku, nie będziecie więc musieli czekać wiele dłużej na premierę zapierającej dech w piersiach gry FPS, sprawdzając jej szybkość przy 120 hz i z nieograniczoną liczbą klatek na sekundę. "

Zobaczcie zwiastun:

Innowacją w Quake’u będą postacie dysponujące specyficznymi umiejętnościami, zgodnie ze standardami wyznaczonymi przez współczesne strzelanki. Nie zabraknie między innymi Anarkiego, czyli demona poruszającego się na latającej desce, a także Rangera oraz Visora. Tim Willits, dyrektor studia id Software ma ambitne plany wobec najnowszego FPS-a:

"

To bardzo istotne dla naszej firmy, by Quake Champions zostało opracowane w oparciu o dotychczasowe dziedzictwo tego tytułu oraz dostarczyło dynamikę oraz grywalność, której nasi fani oczekują, jednocześnie wprowadzając nowe rozwiązania jakimi są bohaterowie z umiejętnościami. "

Nowy Quake Champions ma być poważnym konkurentem tytułu Blizzarda – Overwatch. Jednak to w serii stworzonej przez id Software Polacy odnosili liczne sukcesy, z Maciejem Krzykowskim na czele, znanym w społeczności jako av3k. Brał on udział w międzynarodowych turniejach. W 2007 roku został najmłodszym mistrzem świata w Quake’a i jednocześnie najmłodszym zwycięzcą Electronic Sports World Cup w Paryżu.

Sławę zyskał po trzykrotnym pokonaniu gracza znanego jak Fatal1ty – Johnathana Wendela. Czas pokaże, czy w nowych seriach FPS będziemy mogli pochwalić się czołowymi reprezentantami Polski.

Czekacie na Quake Champions?

Tagi: #Gry