08.02.2019 12:27

Geralt i Ciri walczą razem w zwiastunie premierowym dodatku do Monster Hunter: World

Fani Wiedźmina dostali więcej, niż mogli się spodziewać – w darmowym dodatku do Monster Hunter: World jako grywalna pojawił się nie tylko Geralt z Rivii, lecz także Ciri. 

Geralt i Ciri walczą razem w zwiastunie premierowym dodatku do Monster Hunter: World
foto: kadr z wideo

Najsłynniejszy Polak na świecie po wystąpieniu w trylogii gier przeszedł na zasłużoną emeryturę – szybko okazało się jednak, że nie może usiedzieć w miejscu.

Na Wiedźmina 4 co prawda nie ma co liczyć, ale Geralt wybrał się na gościnne tournée w innych tytułach, pokazując jak twardy tak naprawdę jest Biały Wilk.

Wskutek małego nieporozumienia z czarodziejką wylądował na początku w świecie Soulcalibur VI, w którym nawet „dzień dobry” mówi się sobie za pomocą rytualnego pojedynku mano a mano. Gdy już wydawało się, że dotarł do portalu mającego przetransportować go z powrotem do domu okazało się, że los miał wobec niego zupełnie inne plany.

Wiedźmin w Soulcalibur VI
Wiedźmin w Soulcalibur VI
Przeczytaj także Graliśmy w nową przygodę Wiedźmina

Geralt, zawodowy pogromca potworów, wylądował bowiem w grze Monster Hunter: World i z miejsca dostał zlecenie na uporanie się z najbardziej dokuczliwymi stworzeniami. Na dodatek będzie mu pomagać Ciri.

monster_hunter_world_geralt_02

Geralt i Ciri w Monster Hunter World

Gościnne występy Geralta reklamowane są przez CD Projekt RED:

"

Od dzisiaj, każdy gracz posiadający co najmniej 16 poziom łowcy może przyjąć nowe wyzwanie — Zlecenie: Kłopoty w Starodrzewie. Wcielając się w Białego Wilka, przyjdzie Wam wytropić i zmierzyć się z prastarą istotę zwaną Leszym, do dyspozycji mając wiedźmińskie umiejętności i ekwipunek, w tym zabójczy dla potworów srebrny miecz oraz znaki. Pamiętajcie, że Wasze wybory, zarówno podczas walki, jak i poza nią, mają konsekwencje i wpłyną na to, jak rozwinie się historia. "

Jak widać, Geralt wnosi do Monster Hunter World nie tylko zawodowe kompetencje, lecz także zabarwia świat na wieloznaczny moralnie sposób.

Najbardziej wytrwali mogą liczyć na specjalne nagrody za kierowanie poczynaniami wiedźmina.

"

Od 15 lutego 2019, od godz. 1:00 na najbardziej doświadczonych łowców (poziom łowcy 50 lub wyższy) czeka wyzwanie sieciowe — Zlecenie: Duch Lasu, w którym Waszym przeciwnikiem będzie znacznie potężniejsza forma Leszego. Zlecenie będzie dostępne przez ograniczony czas, do 1 marca 2019, do godz. 00:59. "

Na graczy, którym uda się ukończyć przyjęte przez Geralta zlecenia, czekają następujące atrakcje:

"

Za ukończenie Zlecenia: Kłopoty w Starodrzewie otrzymacie inspirowane wiedźmińskim uniwersum przedmioty specjalne: materiały umożliwiające wykonanie zbroi oraz broni Geralta, unikatową broń i wygląd nekkera dla Koleżkota, a także nowe gesty, tytuły gracza, unikatową pozę i tło dla Karty Gildii. Za ukończenie wydarzenia sieciowego Zlecenie: Duch Lasu otrzymacie również materiały niezbędne do wykonania zbroi oraz broni Ciri. "

Darmowy dodatek wprowadzający do Monster Hunter World Geralta i Ciri dostępny jest od 8 lutego 2019 roku – pobrać mogą ją właściciele tytułu na konsole PlayStation 4 i Xbox One. Gracze PC na wizytę Wiedźmina będą musieli jeszcze trochę poczekać.

Z kim wolelibyście się napić?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Gry