15.04.2019 17:39

Google cenzuruje polską grę. Blisko bana za gołe piersi posągu

Tormentum – Dark Sorrow zadebiutowało w 2016 roku i z miejsca spodobała się graczom za klimatyczną grafikę, utrzymaną w stylu H.R. Gigera i Zdzisława Beksińskiego. Nagle okazało się jednak, że Google ma do tytułu zastrzeżenia – w grze można bowiem zobaczyć odsłonięte piersi posągu.

Tormentum – Dark Sorrow
foto: materiały prasowe

Gra Tormentum – Dark Sorrow dostępna jest na komputery PC oraz na smartfony – to właśnie z wersją na Androida niespodziewanie pojawiły się problemy. Początkowo Google miał zastrzeżenia co do opisu gry.

Autorzy napisali w nim bowiem szczerze, że tworząc tytuł inspirowali się Dark Seed i Dark Souls. Przedstawiciel korporacji oznajmił, że widzi to jako próbę promowania się tymi znanymi grami i zażądał zmiany tekstu, co twórcy z OhNoo Studio niezwłocznie uczynili.

Polacy zdradzili jednak, że dokonana modyfikacja nie usatysfakcjonowała Google i twórcy musieli zmieniać tekst jeszcze kilkukrotnie. W oryginale wyglądał tak:

"

Tormentum to mroczna gra przygodowa typu „wskaż i kliknij”. Akcja gry toczy się w koszmarnym świecie jak ze snu, inspirowanym dziełami takich malarzy jak H.R. Giger czy Zdzisław Beksiński. Na ostateczny wygląd i atmosferę duży wpływ miały światy takich gier jak Demon’s Souls czy Dark Seed. Ta niepowtarzalna mieszanka dała początek ponuremu, przygnębiającemu światu. Problemy jednak dopiero się zaczynają, kiedy sterowiec obniża lot ku potężnemu, ponuremu zamczysku, które wkrótce stanie się jego więzieniem. Tak rozpoczyna się surrealistyczna historia, zacierająca granice pomiędzy snem i rzeczywistością… "

Foto: Kadr z klipu Behemoth - "God=Dog"
Foto: Kadr z klipu Behemoth - "God=Dog"
Przeczytaj także Nagość, aborcja, pedofilia i ukrzyżowana małpa. Przedstawiamy 10 najbardziej kontrowersyjnych teledysków w historii

Tormentum – Dark Sorrow na celowniku Google za nagie piersi posągu

Współpraca OhNoo Studio z Google okazała się być jednak dla giganta niewystarczająca – autorzy gry otrzymali wiadomość z wklejonym screenem z gry, na którym zaznaczono gołe piersi posągu wraz z adnotacją, że jest to niedopuszczalne. Gigant poinformował przy tym o usunięciu ze sklepu Play wersji demonstracyjnej gry.

Twórcy szybko podmienili grafiki w pełnej wersji Tormentum – Dark Sorrow, żeby ich dzieło nie zniknęło ze sklepu. Oznaczałoby to bowiem utratę ocen użytkowników i konieczność budowania reputacji od początku.

tormentum_piersi_02

Zobacz także: >> Agony ocenzurowane, żeby mogło pojawić się na konsolach <<

Kryzys udało się zażegnać poprzez wgranie grafiki z posągami odzianymi od stóp do głów.

A Wam przeszkadzają nagie piersi?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Gry