11.09.2019 12:24

Google oficjalnie zapowiedział konkurenta Apple Arcade

O Google Play Pass informowaliśmy już miesiąc temu, ale dopiero wczoraj w nocy otrzymaliśmy oficjalną zapowiedź konkurenta Apple Arcade.

google play
foto: shutterstock

Google Play Pass mimo oficjalnego ogłoszenia pozostaje całkowitą tajemnicą. Większość informacji, jakie mamy na temat abonamentu od Google'a pochodzi z przecieków, o których pisaliśmy niedawno.

Sądząc po ogłoszeniu, jakie przygotował Google, testy nad ich nową usługą zostały zakończone i pozostaje nam czekać na Play Pass, który ma trafić do nas "niedługo."

apple arcade
apple arcade
Przeczytaj także Apple Arcade z setką gier trafi do nas 19 września

Google Play Pass oficjalnie zapowiedziany

Ogłoszenie trafiło do nas na kilka godzin przed tym, jak Apple zapowiedział ceny i datę premiery swojego Apple Arcade. Otrzymaliśmy niestety zero fattycznych informacji na temat Play Passa. Musimy więc opierać swoje domysły na screenshotach jakie w zeszłym miesiącu byli w stanie zdobyć dziennikarze z Android Police. Według nich cena Play Passa wyniesie 4,99$ miesięcznie (tyle samo ile Apple Arcade) i ma dawać graczom dostęp do aplikacji i gier, w których nie znajdziemy mikropłatności ani reklam.

Google najczęściej ogłasza swoje premiery zarówno hardware'u, jak i software'u najczęściej w październiku. Możemy więc się spodziewać, że właśnie wtedy poznamy więcej szczegółów na temat "netfllixa dla aplikacji".

Zobacz także:  Google Docs ze świetną aktualizacją

Google czy Apple?

Tagi: Gry Apple Google