05.04.2019 17:16

Gothic II: Dzieje Khorinis z datą premiery i nowym zwiastunem

Przygotowywany przez polskich fanów Gothic II rozbudowany dodatek jest coraz bliższy ukończenia – podano w końcu datę ukończenia prac oraz zwiastun premiery.

Dzieje Khorinis
foto: kadr z wideo

Dzieje Khorinis to ewenement na skalę światową – gracze spragnieni więcej przygód w świecie Gothica postanowili wziąć sprawy w swoje ręce. Szykowana przez nich gra ma opowiadać historię poprzedzającą powstanie magicznej bariery.

"

W grze mamy okazję wcielić się w bohatera imieniem Lars, którego życie zmienia się drastycznie za sprawą tajemniczej intrygi. Przed graczem pojawi się opcja dołączenia do jednej z wpływowych gildii oraz decydowania o losie swoim i swoich wrogów. Podczas rozgrywki spotkamy wiele postaci z uniwersum Gothica i poznamy ich historię sprzed czasów powstania bariery. "

Prace prowadzone są z prawdziwym rozmachem – twórcom udało się nawet zaangażować (na zasadzie non profit) aktorów głosowych, którzy użyczyli swoich głosów w oryginalnych spolszczeniach tytułów.

Projekt zyskał nawet oficjalne błogosławieństwo Piranha Bytes – twórcy uniwersum Gothica kibicują Polakom.

Przyszłość projektu zawisła raz na włosku – doszło do rozłamie w zespole, w wyniku czego szykowane są obecnie dwa oddzielne dodatki, korzystające po części z tych samych pomysłów i zasobów, czyli Gothic II: Dzieje Khorinis i Gothic II: Kroniki Myrtany.

Twórcy Wiedźmina przyznają, że ściągali z Gothica
Twórcy Wiedźmina przyznają, że ściągali z Gothica
Przeczytaj także Twórcy Wiedźmina przyznają, że ściągali z Gothica

Gothic II: Dzieje Khorinis – zwiastun premiery gry tworzonej przez fanów

Ekipa SoulFire po raz pierwszy zdeklarowała, kiedy można spodziewać się premiery Gothic II: Dzieje Khorinis – dokładnej daty co prawda nie podano, doprecyzowano jednak, że stanie się to nie później niź w 2020 roku.

Dla podkreślenia wagi tych słów pokazano film, nazwany „zwiastunem premiery”.

Zobacz także: >> CD Projekt zapowiedział nową grę na 2021 rok. Wiedźmin 4? <<

Twórcy Gothic II: Dzieje Khorinis zachęcają chętnych do wzięcia udziału w projekcie – proponowane przez nich zajęcie ma być proste i znacznie przyspieszyć premierę.

Zagracie?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Gry