01.02.2018 10:52

Gracz CS:GO wydał 200 000 zł na skórkę do broni z Krakowa

To jedna z największych odnotowanych oficjalnie transakcji związana z grą Counter Strike: Global Offensive - budząca zawrót głowy cena to wynik kumulacji wyjątkowo rzadkich cech wirtualnego dobra.

Gracz CS:GO wydał 200 000 zł na skórkę do broni z Krakowa
foto: zrzut ekranu

Skórka Dragon Lore występuje w skrzynkach, które można kupić tylko podczas odbywających się turniejów rangi Major. Jest najrzadziej odkrywanym w nich przedmiotem.

Skrzynka z serii Cobblestone Packages kosztuje 31 dolarów – ta, w której znajdowała się skórka na broń, została zakupiona podczas turnieju odbywającego się w Krakowie w 2017 roku.

Wirtualne dobro, prawdziwe pieniądze

Na skórce znajduje się „autograf” gracza Skadoodle – członka zespołu Cloud9, pierwszego amerykańskiego teamu, któremu udało się wybrać turniej klasy Major (zdarzenie miało miejsce w Bostonie).

Już sama kombinacja wykończenia Dragon Lore wraz z plakietką autografowi jest unikatowa – na całym świecie znajduje się być może tylko kilka takich skórek. To jednak nie koniec cech, które wprawiają w zachwyt fanów CS:GO.

foto: zrzut ekranu

Sprzedana za 61 000 dolarów skórka należy dla klasy „Factory New” – to najrzadziej spotykana wersja, nie nosząca śladów używania. Najczęściej spotyka się skórki „Battle Worn”, oznaczone rysami i obiciami stylizowanymi na wynikłe podczas walki.

Interes życia

Skórka została oficjalnie sprzedana za 61 052 dolary i 63 centy, co w przeliczeniu na naszą walutę daje około 205 000 złotych. Dla osoby inkasującej pieniądze był to doskonały interes – wcześniej kupiła ją za 35 000 dolarów.

Wcześniejsze losy skórki nie są dobrze znane - nie wiadomo więc, czy została odkupiona od pierwszego właściciela, czy też po drodze wzbogaciła kilka dodatkowych osób.

Kupujecie czasem skórki w grach?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Gry