28.08.2017 15:20

Half-Life 3 pokazał się w sieci i na chwilę popsuł internet

Lata mijają, a nieutuleni w żalu fani serii Half-Life wciąż wyczekują z nadzieją informacji o zwieńczeniu opowieści o Gordonie Freemanie. Gdy ich marzenie zostało po części spełnione, zainteresowanie było tak duże, że witryna z Half-Life 3 po prostu padła.

Half-Life 3 pokazał się w sieci i na chwilę popsuł internet
foto: materiały prasowe

Trop zawiódł miłośników serii stworzonej przez Valve do bloga Marca Laidlawa, głównego scenarzysty stojącego za historią opowiadaną przez Half-Life. Odszedł on z pracy w studio w 2016 roku, a teraz postanowił opublikować wpis opowiadający o tajemniczym „Epistle 3”.

Przyjął on formę listu do dawno nie widzianego gracza, w którym Gertruda Fremont bierze sobie do serca wyrzuty stęsknionych towarzyszy walk i opowiada o swoich losach związanych z wizytą na Antarktydzie, przygodach z obiektem nazwanym „Hyperborea” oraz rasą obcych noszących miano „Disparate”.

Nie trzeba było długo czekać, żeby gracze zorientowali się, na jaki skarb patrzą – scenarzysta Half-Life napisał im, co miało się wydarzyć w trzeciej części gry, posługując się tylko lekko zmienionym nazewnictwem. Można to wywnioskować po oficjalnym komentarzu, dotyczącym „snu, który miało się wiele lat temu” - aczkolwiek autor zastrzega, że jego dzieło jest tylko „fanfikiem”, czyli opowieścią stworzoną przez fana:

Co ciekawe, Laidlaw w komentarzach do swojego tweeta odmówił odpowiedzi na pytania dotyczące szczegółów swojej wizji, argumentując to możliwą chęcią rozwinięcia historii przez Valve. Przyznał też, że scenariusz jest wstępnym szkicem na dużym poziomie ogólności i na wiele pytań odpowiedzi po prostu nie powstały.

Scenariusz Half-Life 3 dostępny w sieci możne oznaczać tylko jedno – Half-Life 3 został oficjalnie potwierdzony fani serii powinni porzucić marzenia i nadzieję. Brak szczegółowego rozpisania scenariusza to oznaka, że Valve nie zajmowało się na poważnie pracami nad dokończeniem trylogii (gdyby tak było, fabuła byłaby narysowana zdecydowanie dokładniej).

Trudno także spodziewać się, żeby – w razie gdyby prace jednak trwały – Valve zdecydował się na użycie scenariusza nakreślonego przez Laidlawa, ta wersja historii jest już dla studia spalona. Sam zainteresowany także nie opublikowałby streszczenia fabuły, gdyby gra była tworzona – odszkodowanie za to mogłoby sięgnąć milionów dolarów.

Z drugiej strony - oto, jak po dziś dzień o Half-Life 2: Episode Two pisze oficjalnie na Streamie Valve:

"

Half-Life 2: Episode Two to druga część w nowej trylogii gier firmy Valve stanowiącej rozszerzenie bestsellerowej, wielokrotnie nagradzanej gry przygodowej Half-Life. "

Jeśli nie obawiacie się spoilerów, z Half-Lifem 3 możecie zapoznać się tutaj (w wersji opowiadanej przez Gertrudę) lub tutaj (z narratorem w postaci samego Gordona).

Half-Life 3

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Gry