13.03.2019 16:34

Halls of Horror – polska planszówka, którą przetrwać może tylko jeden

Polska planszówka Halls of Horror przez swoich twórców określana jest jako chora gra o przetrwanie – droga do wygranej dosłownie przebiega po trupach przeciwników.

Halls of Horror
foto: materiały prasowe

Jeśli zastanawialiście się, jak poczulibyście się budząc jako jedna z ofiar psychopaty z „Piły”, macie okazję to sprawdzić bez ryzykowania życia – pozwala na to nowa polska planszówka.

"

Budzisz się w nieznajomym pomieszczeniu. Boli Cię całe cało, nie pamiętasz zbyt dobrze ostatniej nocy. Może byliście na imprezie w klubie, może wybieraliście się na spotkanie obiecującym klientem, a może pamiętacie, że napadnięto na Was w alejce… nieważne. Teraz jesteś tutaj, Twój każdy ruch śledzi kamera przemysłowa, a z głośników dochodzi głos witający Cię w Holach Horroru. "

Zasady gry o przetrwanie są proste – w jednym z pokoi ukryte jest wyjście, żeby go otworzyć, trzeba dysponować dwoma kluczami. Te należy znaleźć eksplorując Hole Horroru bądź… wyciągając z martwych ciał innych graczy.

Jakby zmartwień było mało,trzeba także unikać grasującego po Holach Horroru mordercy, będącego bardziej bestią niż człowiekiem, który co prawda jest w posiadaniu jednego z kluczy do wolności, ale przeżycie spotkania z nim nie będzie łatwe ani przyjemne.

Anno Domini 1666 - Obrońcy Rzeczpospolitej
Anno Domini 1666 - Obrońcy Rzeczpospolitej
Przeczytaj także Anno Domini 1666 - planszówska, w której Wołodyjowski i Zagłoba walczą z Atosem, Portosem i Aramisem

Halls of Horror – polska planszówka na Kickstarterze

Twórcy planszówki chcą szukać pomocy w wydaniu gry Halls of Horror na Kickstarterze – data zbiórki ani oczekiwana kwota nie została jeszcze podana.

halls_of_horror_02

Autorzy spodziewają się, że typowa rozgrywka powinna trwać około 60 minut – jednocześnie grać może od 2 do 4 osób. Obszar, po którym poruszać się będą gracze, jest dość duży – wyjścia i kluczy należy szukać w osobnych 54 pokojach, w których znaleźć można dodatkowe przydatne wyposażenie (na przykład broń), ale i stracić życie spotykając mordercę.

Zobacz także: >> Polska planszówka Nemesis hitem na miarę „Obcego” <<

Halls of Horror pojawił się już w postaci interaktywnej gry, w której oglądający głosują nad dalszymi posunięciami graczy.

Zagracie?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Gry