17.08.2018 11:43

Oto „Hamsterdam”, czyli gra o konflikcie między chomikami a szynszylą

Ludzka wyobraźnia nie ma żadnych granic - pokazują to twórcy z Muse Games w nowym projekcie, który opowie o walce między chomikami a groźną szynszylą. Możecie wesprzeć projekt na Kickstarterze. 

Hamsterdam
foto: materiały prasowe

„Hamsterdam” to gra typu beat-em up, w której wcielimy się w dzielnego chomika Pimma, który stanie na straży tytułowego miasta, które jest w całości zamieszkane przez słodkie i puchate gryzonie, żyjące w harmonii i spokoju. Niestety, któregoś dnia ich świat zostaje wywrócony do góry nogami, ponieważ w okolicach miasta zaczyna grasować groźna szynszyla o imieniu Marlo, która wraz ze swoim gangiem terroryzuje pyzowatych mieszkańców Hamsterdamu. Tylko Pimm i jego hulajnoga mogą powstrzymać wredny Gang Gryzoni. 

Zadaniem bohaterskiego chomika będzie również odzyskanie swojego dziadka, który został porwany przez Marlo i jego szajkę groźnych puchatych nikczemników. Czy Pimmowi uda się przywrócić porządek w Hamsterdamie i uratować jego dziadunia?

Hamsterdam, czyli chomik kontra szynszyle

Kolejnym problemem, który Pimm napotka w trakcie podróży, będą jego krewniacy z Hamsterdamu, którzy zostali uzależnieni od Marlon's Tonic, napoju wyskokowego przeznaczonego dla gryzoni. Twórcy udostępnili opis fabuły na swojej stronie na Kickstarterze:

"

Kiedyś spokojne miasto Hamsterdam jest teraz zagrożone! Paskudna szynszyla o imieniu Marlo i jego Gang Gryzoni zaczynają siać chaos i terroryzować miasteczko. Wtedy wchodzi on. Cały pokryty futerkiem. Na imię mu Pimm. Chomik musi zebrać swoją całą moc i wyrzucić ogonem do przodu każdego gryzonia, który stanie mu na drodze. Towarzyszcie mu w podróży, w której Pimm dzielnica po dzielnicy będzie walczył z Gangiem Gryzoni, odzyska dziadka oraz przywróci ład i porządek w Hamsterdamie. "

Brzmi i wygląda absurdalnie, ale jednocześnie naprawdę porządnie. Grafika stoi na dość wysokim poziomie, twórcy obiecali również możliwość zmieniania wyglądu Pimma, więc zapowiada się naprawdę ciekawa produkcja przeznaczona na urządzenia mobilne. Gra będzie przeznaczona na smartfony i tablety z systemem Android i iOS, a także na komputery osobiste i Nintendo Switcha. 

Hamsterdam - kiedy premiera?

Twórcy zapowiadają na swoim Kickstarterze, że produkcja ujrzy światło dzienne dopiero w marcu 2019 roku. W sumie to niedziwne, zwłaszcza, że dopiero zbierają na nią pieniądze. Muse Games chce zdobyć łącznie 8 tysięcy dolarów, z czego zebrano już prawie 5. Zbiórka potrwa jeszcze 43 dni, a jeżeli jesteście zainteresowani, to zapraszamy was na stronę „Hamsterdamu”.

Kamil Kacperski
Tagi: Gry