14.05.2018 12:30

Hard City - polska planszówka w stylu „Kung Fury”

Jeśli podobało się Wam „Kung Fury”, to zakochacie się w Hard City – polskiej planszówce, która gra na tych samych nostalgicznych nutach pozwalając wcielić się w policjantów z lat 80. XX wieku.

Hard City
foto: kadr z wideo

Krótkometrażowy film i gra mają ze sobą sporo wspólnego – wystarczy spojrzeć na logo polskiej produkcji i porównać go z wizerunkiem tytułu „Kung Fury” (który swoją drogą spodobał się w Hollywood na tyle, że powstaje jego kontynuacja, tym razem jako pełnometrażowa wersja z Michaelem Fassbenderem w roli głównej.).

Prawdziwe pokrewieństwo dusz widać na oficjalnym zwiastunie, w którym można usłyszeć samego Tomasza Knapika.

Planszówka Hard City może pochwalić się zebraniem pieniędzy niezbędnych do rozpoczęcia produkcji ciągu 7 godzin od rozpoczęcia kampanii na Kickstarterze – wciąż zostały jednak do odblokowania cele cząstkowe. Kampania trwać będzie jeszcze 3 tygodnie.

Hard City – polska planszówka o glinach z amerykańskich seriali

Hard City, tak samo jak „Kung Fury”, ma być utrzymaną w kochającym tonie parodią seriali z lat 80. XX wieku. Widać to zarówno po wyglądzie postaci, jak i elementach rozgrywki – żetony akcji prezentowane są jako charakterystyczne donuty, podstawowe źródło pożywienia dla amerykańskich glin.

Policjanci zmierzą się asymetrycznym starciu z superzłoczyńcą – Doktorem Zero. Wysłał on na ulice hordy zmutowanych ludzi, którzy zagrażają cywilom i porządkowi publicznemu. Zadaniem graczy jest więc zaprowadzenie spokoju i zażegnanie kryzysu, zanim komuś stanie się krzywda.

foto: materiały prasowe

Rozgrywka ma się toczyć w iście filmowym stylu – jej integralną częścią mają być przerywniki na scenki rodzajowe w postaci „przerywników filmowych”.

Twórcy Hard City porozumieli się z 11 bit studios, autorów znakomitego Frostpunka – do zamówień na grę z dodatkami na łączną kwotę minimum 99 dolarów dodawana będzie gra Beat Cop.

Premiera Hard City zapowiedziana jest na marzec 2019 roku.

Ile razy oglądaliście „Kung Fury”?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Gry