13.08.2016 11:29

Harry Potter GO – magia opanuje ulice?

Jesteście gotowi, aby chwycić prawdziwe magiczne różdżki i ruszyć wypełniać zadania na ulicach Waszego miasta? Prace nad grą bazującą na tym samym pomyśle co Pokemon GO trwają od dwóch lat i istnieje szansa, że każdy będzie mógł zostać Harrym Potterem.

Harry Potter GO – magia opanuje ulice?
foto: materiały prasowe

Jak na razie jednak, mimo igrania na Twitterze z prawnikami strzegącymi praw autorskich do magicznego uniwersum stworzonego przez J. K. Rowling, Maguss – tak nazywa się gra – nie ma z Harrym Potterem nic wspólnego.

Autorzy mają jednak nadzieję to zmienić – sukces odniesiony przez Pokemon GO pokazał, że fani z entuzjazmem podchodzą do możliwości prawdziwego wcielenia się w postać znaną do tej pory tylko z książek lub filmów. Twórcy wierzą, że uda im się nawiązać współpracę, dzięki której Harry Potter GO stanie się rzeczywistością.

Co mają do zaoferowania? Jak przyznają, prace nad Magussem osiągnęły półmetek – do wykończenia i doszlifowania została już tylko aplikacja mobilna. Fundusze na to mają pochodzić z zapowiedzianej na wrzesień 2016 zbiórki na Kickstarterze – jeśli uda im się jednak porozumieć w sprawie osadzenia gry w świecie najbardziej medialnego młodego czarodzieja, częścią umowy może być zainwestowanie środków w prace.

Twórcy Magussa próbowali już przekonać do swojego pomysłu organizując zbiórkę na platformie Kickstarter w sierpniu 2015 roku - ich ówczesna wizja, zakładająca stosowanie podczerwieni do komunikacji (co wymuszało noszenie na ubraniu specjalnego odbiornika) nie spotkała się z entuzjazmem.

Tym razem ma być inaczej – gadżet może połączyć się via Bluetooth bezpośrednio ze smartfonem, a jeśli perspektywa biegania po mieście i machania różdżką wydaje się być zbyt dziecinna, w Magussa będzie można grać rysując odpowiednie glify na ekranie telefonu.

foto: materiały prasowe

Autorzy przewidzieli możliwość toczenia magicznych pojedynków bezpośrednio pomiędzy graczami lub ich grupami (będzie można dołączyć do jednej z kilku frakcji); siły będzie można łączyć także walcząc ze stworami generowanymi przez grę.

Wraz ze zdobywaniem doświadczenia i rozwijaniem prowadzonej postaci gracze będą mogli nauczyć się nowych zaklęć (żeby je rzucić, trzeba będzie wykonać odpowiednie ruchy różdżką, a kto wie – może nawet wypowiedzieć jednocześnie odpowiednie zaklęcie), zbierać i wykorzystywać składniki na magiczne mikstury oraz wykonywać znane z gier RPG zadania.

foto: materiały prasowe

Publikowane przez autorów Magussa szkice pokazują, że świat przepełniony magią mają zamieszkiwać znane z kanonu fantasy stworzenia. Część z nich ma być przeciwnikami graczy, niektóre z nich będzie można oswoić, dzięki czemu można będzie liczyć na ich wsparcie podczas walki.

Gra ma być udostępniona za darmo – różdżka została wyceniona wstępnie na 35 dolarów. Maguss będzie także oferował zakupy w duchu freemium – dodatkowe składniki, zaklęcia itp.

A co powiedzielibyście na Wiedźmina GO?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: #Gry