17.08.2018 13:34

Myśliwiec Hawker Hurricane polskiej dywizji 303 wkrótce pojawi się w „World of Warplanes”

Wargaming podjął współpracę z Kino Świat przy premierze filmu „303. Bitwa o Anglię”. W związku z tym, w grze niedługo pojawi się myśliwiec używany przez Polaków, Hawker Hurricane.

World of Warplanes
foto: materiały prasowe

Wargaming poinformowało, że firma nawiązała współpracę z Kino Świat, producentem i dystrybutorem filmowym, który odpowiedzialny jest za film „303. Bitwa o Anglię”. Produkcja opowiada historię dywizji 303, jednej z szesnastu, które walczyły na brytyjskim niebie. Wyposażeni w samoloty Hawker Hurricane osiągnęli niesamowite wyniki bojowe. W rolach głównych zobaczymy m.in. Marcina Dorocińskiego czy Iwana Rheona („Gra o Tron”), a film został wyreżyserowany przez Davida Blaira (zwycięzca nagród BAFTA i Emmy).

Gracze w „World of Warplanes” już wkrótce będą mogli zagrać specjalnym modelem myśliwca Hawker Hurricane o nazwie „Dywizjon 303”. Samolot został szczegółowo odwzorowany i w najdrobniejszych detalach oddano wszystkie insygnia dywizjonu w hołdzie bohaterskim lotnikom. Samolot będzie można zdobyć zupełnie za darmo wykonując serię misji w grze lub ewentualnie kupić. Ponadto, stworzony został nowy hangar w grze na bazie lotniska RAF Northolt, które również zobaczymy w filmie. Oba te elementy trafią do gry już wkrótce.

Myśliwiec Polaków w World of Warplanes

Na temat nowości w produkcji wypowiedział się m.in. Al. King, dyrektor marketingu „World of Warplanes”:

"

„World of Warplanes” to nie tylko angażująca gra, to również miejsce spotkań miłośników lotnictwa, którzy uwielbiają historie o II Wojnie Swiatowej. Współpraca z Kino Świat była dla nas czymś naturalnym. "

W czerwcu 1940 roku Niemcy rozpoczęły ofensywę powietrzną na Wielką Brytanię – celem było zniszczenie Royal Air Force, czyli brytyjskich sił lotniczych. To ułatwiłoby sukces Operacji Lew Morski, czyli lądowej inwazji na wyspę. Stacjonujący w bazie Northolt polscy piloci z dywizjonu 303 zestrzelili 126 myśliwców i bombowców niemieckich. Niemcy nie byli w stanie zniszczyć RAF i odwołali inwazję we wrześniu 1940. Te wydarzenia będą pokazane w filmie „303. Bitwa o Anglię”.

Polskie czołgi w World of Tanks

W sierpniu 2018 roku polscy gracze mogą liczyć też na specjalne atrakcje w drugiej produkcji Wargaming. Każdy Polak grający w „World of Tanks” otrzyma 3 dni konta premium, a ci którzy nie grali dłuższy czas, będą mieli możliwość zdobycia aż do 15 dni konta premium za codzienną grę. Planowana premiera dodania polskiej linii czołgów do „World of Tanks” to 29 sierpnia 2018 roku. Tego dnia, wraz z darmową aktualizacją gry zostanie dodanych 10 polskich maszyn.

Kamil Kacperski
Tagi: Gry