01.12.2016 11:02

IEM 2017 w dwa weekendy i z pulą nagród 2,5 mln zł

Nagrody o łącznej wartości przekraczającej 600 000 dolarów (czyli 2,5 mln zł) oraz dwa weekendy zmagań najlepszych graczy na świecie – tak przedstawiać się będą finały Intel Extreme Masters, które po raz piąty odbędą się w katowickim Spodku. Najdroższe bilety – tryb God Mode -  zostały wycenione na 4000 zł.

IEM 2017 w dwa weekendy i z pulą nagród 2,5 mln zł
foto: materiały prasowe

Tak dużą kwotę zapłacą osoby, które będą chciały poruszać się po terenie rozgrywek w trybie God Mode – dającym nie tylko wstęp do strefy VIP z cateringiem i gwarancję miejsca siedzącego na widowni, lecz także zakwaterowanie w hotelu i upominki od sponsorów imprezy.

500 zł zapłacą za wejście na turniej widzowie, którzy będą chcieli oglądać rozgrywki na siedząco i otrzymać okolicznościowe upominki. Gwarancję dostania się na zawody e-sportowe dają także tańsze bilety – 60 zł kosztuje wejściówka na jeden dzień, 150 zł na cały weekend.

Oferta dotyczy weekendu 3-5 marca 2017 roku, podczas którego rozgrywane będą turnieje CS:GO, StarCraft II oraz odbywać się będzie wystawa IEM Expo.

Wcześniej – w dniach 25-26 lutego 2017 roku – odbędą się finały League of Legends. Na te rozgrywki organizatorzy nie przewidzieli biletów God Mode – za 375 zł można zamówić wejściówkę Premium, 79 zł kosztuje bilet na oba dni finałów, za 49 zł można odwiedzić finały LoL Intel Extreme Masters na jeden dzień.

foto: materiały prasowe

Bilety znajdą się w sprzedaży 15 grudnia 2016 roku. Intel Extreme Masters można także oglądać za darmo – trzeba jednak przygotować się na stanie w wielogodzinnej kolejce i mieć trochę szczęścia. Organizatorzy wpuszczają bowiem widzów do środka tylko wtedy, gdy nie jest ona przepełniona.

A o to bardzo łatwo – przez mieszczącą około 10 000 osób halę przewinęło się w finałach rozgrywanych w 2016 roku 113 000 osób. Transmisje online obejrzało ponad 34 miliony widzów, a w szczytowym momencie zmagania w katowickich finałach Intel Extreme Masters oglądało równocześnie 2 mln osób.

Duża popularność e-sportu w Polsce doprowadziła do powstania wyspecjalizowanego kanału pokazującego zmagania w grach - start kanału TV  przewidziany jest na początek 2017 roku. 

Granie jako sport dostrzegane jest przez tradycyjne kluby - Legia Warszawa uruchomiła oficjalnie sekcję e-sportową rozgrywanym na stadionie przy Łazienkowskiej turniejem.

Wybieracie się na IEM 2017?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Gry