02.03.2019 22:54

IEM Katowice 2019 – cosplayerki, za którymi oglądali się gracze

Nie samym e-sportem żyją uczestnicy Intel Extreme Masters 2019 w Katowicach – spora część odwiedzających robi to po prostu z miłości do gier. Na IEM mogą podziwiać nie tylko monitory komputerów gamingowych – wśród nich przechadzają się cosplayerki ucieleśniające postaci z gier.

IEM Katowice 2019 cosplay
foto: Michał Tomaszkiewicz, Antyradio.pl

Cosplay stał się ważnym elementem imprez związanych z grami – odwiedzając IEM w Katowicach można być pewnym, że przechadzając się po Strefie Expo bądź krążąc dookoła widowni w Spodku, napotka się na postać gry, z którą będzie się chciało zrobić zdjęcie.

Powody mogą być różne – gracze mogą zostać oczarowani pełnym szczegółów, pieczołowicie odtworzonym wyglądem bohaterów (a właściwie bohaterek, gdyż w cosplayu istnieje widoczna gołym okiem dysproporcja dotycząca przedstawicielek i przedstawicieli poszczególnych płci), kreatywną interpretacją stylizacji znanej z gry albo urodą kryjących się pod ubraniami śmiałkiń bądź śmiałków.

IEM Katowice 2019 – najlepsze cosplaye

Możliwe nawet, że największym powodzeniem wśród łowców pamiątkowych zdjęć cieszą się cosplayerki, które łączą w swojej działalności dwa ostatnie założenia – z obserwacji katowickiego Spodka podczas IEM 2019 wynika, że są one nieustannie oblegane przez amatorów pamiątkowych fotek.

IEM 2019 – Katowice stolicą światowego e-sportu [GALERIA]
IEM 2019 – Katowice stolicą światowego e-sportu [GALERIA]
Przeczytaj także IEM 2019 – Katowice stolicą światowego e-sportu [GALERIA]

My także zawiesiliśmy obiektyw naszego aparatu na cospleyerkach, za którymi podążały prawdziwe tłumy. Efekty fotograficznego safari możecie obejrzeć w poniższej galerii.

Cosplayerki i cosplayerzy brali udział w konkursie zorganizowanym przez Lenovo.

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Gry Galeria