09.07.2018 14:54

Ingress zostanie zekranizowany jako anime

„Ingress: The Animation” ma trafić na Netfliksa w październiku 2018 roku, równolegle z premierą Ingressa Prime, nowej wersji pierwszej gry Augmented Reality Niantic, twórców Pokemon GO. W prace zaangażowani są twórcy „Neon Genesis Evangelion”.

Ingress: The Animation
foto: materiały prasowe

Ingress powstał w 2012 roku – wtedy to, według pokazanej i rozwijanej przez działania graczy historii, odkryto w CERN egzotyczną materię, która przedostaje się do naszego świata przez portale – miejsca o dużym znaczeniu społecznym, kulturalnym i/lub historycznym.

Odkrycie stało się zarzewiem konfliktu – część osób dopatrywało się w egzotycznej materii i jej wpływie na ludzi okazji do rozwinięcia potencjału ludzkości, część uznało, że mamy do czynienia z pułapką i że należy zrobić wszystko, żeby powstrzymać ludzi przed używanie egzotycznej materii.

Gracze opowiadają się po jednej ze stron konfliktu – Enlightened, chcących szerokiego wykorzystania egzotycznej materii, i Resistance, próbujących przeciwdziałać rozprzestrzenianiu się zjawiska postrzeganego przez nich jako niebezpieczeństwo.

Historia świata Ingressa rozwijana jest przez samych graczy – od wyników Anomalii, specjalnych, dużych bitew toczonych na żywo między graczami w wybranych miastach, zależy los poszczególnych postaci oraz kierunek, w jaki zostanie popchnięta fabuła.

28 lipca 2018 taka Anomalia, nazwana „Cassandra Prime”, odbędzie się w Warszawie – udział w niej jest darmowy, wymaga jednak wcześniejszej rejestracji na stronie gry (za udział zdobywa się specjalne odznaczenia).

„Ingress: The Animation” jako anime twórców Neon Genesis Evangelion

Anime „Ingress: The Animation” ma być częścią operacji wprowadzenia nowej wersji gry, nazwanej Ingress Prime. Widzowie będą mogli śledzić losy dwóch bohaterów (Sarah i Makoto), którzy (po uzyskaniu specjalnych zdolności po kontakcie z egzotyczną materią) będą rozwiązywać zagadkę Ingressa, ścierając się przy tym z czarnym charakterem Jackiem. Ma on trafić także do gry mobilnej.

Historia opowiadana przez serię ma być zupełnie nowa, będzie jednak mieć punkty styczne z rozwijaną przez graczy fabułą Ingressa.

Na ekranach będzie można zobaczyć także postaci znane do tej pory z fabuły gry , która ma być podstawą do pokazywanych w serialu wydarzeń. Mają być jednak pokazywane z nieco innej strony – jak wynika ze słów Johna Hanke, twórcy Niantica, Ingress Prime ma rozgrywać się w „równoległej rzeczywistości” i ma przypominać „reboot filmu o superbohaterach”.

Produkcją „Ingress: The Animation” ma się zająć studio Crafter. Zaprojektowaniem postaci ma zająć się Takeshi Honda, dyrektor artystyczny serii „Neon Genesis Evangelion”, swój wkład w serial będzie miał także artysta komputerowy Yuhei Sakuragi.

Serial ma trafić na Netfliksa w październiku 2018 roku.

Kto ma rację w sprawie egzotycznej materii?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Gry