22.12.2016 09:49

Jadwiga rządzi w Cywilizacji VI

Zastała Polskę niegrywalną, zostawiła jedną z najciekawszych cywilizacji dostępnych w grze. Nasz kraj doczekał się silnej reprezentacji w Sid Meier’s Civilization VI – królowej (a właściwie króla) Jadwigi Andegaweńskiej.

Jadwiga rządzi w Cywilizacji VI
materiały prasowe

Po występie husarii w zwiastunie Cywilizacji VI polscy gracze poczuli się rozczarowani faktem, że naszego kraju nie można było prowadzić do zwycięstwa. Firaxis naprawiło swoje faux pas, wydając oficjalny dodatek z Polską.

W jej skład wchodzi także nowy scenariusz, zatytułowany „Dziedzictwo Jadwigi”. Właściciele edycji Deluxe mogą pobrać dodatek za darmo, dla wszystkich pozostałych możliwość kierowania w Cywilizacji VI polskimi sztandarami została wyceniona na 5 dolarów.

Polska jest przedstawiona jako państwo ekspansywne i bardzo religijne. Jadwiga, która od 1997 roku jest oficjalną świętą, gwarantuje ciekawe bonusy dla gracza – na tyle potężne, że w sieci pojawiły się już głosy o tym, że twórcy gry nieco przesadzili i że równowaga sił została niebezpiecznie zachwiana.

Manifestacje polskiej potęgi w Sid Meier’s Civilization VI przedstawiono na krótkim filmiku:

Jadwiga Andegaweńska została koronowana jako król Polski w 1384 roku, w wieku 10 lat. Jej małżeństwo z Władysławem II Jagiełło umożliwiło powstanie Rzeczpospolita Obojga Narodów.

Jak podoba się Wam Polska w Cywilizacji VI?

Dzięki jej zaangażowaniu – także religijnemu – polska cywilizacja może cieszyć się Złotą Wolnością. Po wybudowaniu odpowiedniego budynku do naszego terytorium dołączane są pobliskie heksy nawet wtedy, gdy należały już do innego, obcego miasta.

I to jeszcze nie koniec – miasto, które straciło na rzecz Polski swoje terytorium, przyjmuje polską religię (czyt. katolicyzm) jako większościowe wyznanie.

Unikalną polską jednostką pozostała nasza duma narodowa – skrzydlata husaria. Jeśli podczas ataku zada ona więcej obrażeń niż jednostka przeciwnika, zmuszą ją co cofnięcia się. Gdy jest to niemożliwe, wraże oddziały ponoszą dodatkowe obrażenia.

foto: materiały prasowe

Polskim budynkiem są w Cywilizacji VI sukiennice, gwarantujące bonusy do produkcji z międzynarodowych oraz krajowych szlaków handlowych.

Po udostępnieniu naszego kraju w Civilization VI zapowiedziana na 2017 rok edycja edukacyjna, mająca służyć do pokazywania studentom wpływu polityki i ideologii na rozwój państwa, zapowiada się jeszcze ciekawej.

Jak podoba się Wam Jadwiga jako król Polski w Meier’s Civilization VI?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Gry