29.11.2016 14:56

Jak wykuć katanę Genjiego z Overwatcha?

XXI wiek to ciężki czas dla kowali, koni do podkucia niewiele, a ciągłe kucie balustrad to nudna i uciążliwa praca. Szczęśliwie wzrasta jednak zapotrzebowanie na miecze będące replikami najbardziej znanych oręży popkultury.

Jak wykuć katanę Genjiego z Overwatcha?
foto: materiały prasowe + Hrabia pejnta

Overwatch to gra ze stajni Blizzard Entertainment wydana w maju 2016 roku zarówno na Windows jak i PlayStation 4 oraz Xboxa One. Tytuł odniósł w tym krótkim czasie ogromny sukces i jest niezmiernie popularny wśród graczy, którzy wysoko cenią sobie wieloosobową rywalizację przez sieć.

Overwatch to strzelanka w perspektywie pierwszej osoby osadzona w fantastycznym świecie przyszłości. Gracz kieruje w niej poczynaniami zróżnicowanych bohaterów i jedynie od niego zależy, czy wykorzysta niepowtarzalne umiejętności postaci do wsparcia drużyny, czy też do niezobowiązującego i nieuporządkowanego dziesiątkowania kolejnych wrogów.

Nie tak dawno pokazywaliśmy, jak pewien streamer grał w produkcję Blizzarda przy pomocy oryginalnego kontrolera - łuku. Takie sterowanie w przypadku overwatchowego łucznika Hanzo sprawdzało się zaskakująco dobrze. Co by się jednak stało, gdyby bronie postaci z Overwatcha były prawdziwe?

Kilku profesjonalnych kowali postanowiło wyjść naprzeciwko oczekiwaniom fanów i zapytało ich, jaki fantastyczny oręż najbardziej chcieliby zobaczyć w prawdziwym życiu. Internetową ankietę zdominował jeden z mieczy - Smoczy Miecz Genjiego z Overwatcha, brata wspomnianego Hanzo.

Aby wykonać katanę Genjiego, rzemieślnicy wykorzystali zarówno tradycyjne metody obróbki stali, jak i nowoczesne materiały. Takie połączenie tradycyjnych japońskich technik kucia z nowoczesnymi technologiami pozwoliło kowalom wykonać miecz najwyższej jakości. Po wykuciu ostrza należało dodać jednak futurystyczne elementy miecza, którym włada cyborg w grze Blizzarda. Po etapie projektowym, ekipa zabrała się za mocowanie dodatkowych elementów, jak chociażby LED-owe oświetlenie, które ostatecznie nadały orężu jego charakterystyczny wygląd.

Twórcy nie zapomnieli jednak o głównej broni bohatera, nazwanego przez nich „Robocopem dzisiejszych czasów”, czyli shurikenach, które były jednak znacznie prostsze do wykonania niż katana. Wystarczyło trochę pracy z kartką i ołówkiem, nieco cięcia, kilka spawów i trochę polerki.

Chcecie zobaczyć cały materiał z kucia miecza Genjiego?

Czy taki miecz sprawdziłby się w faktycznym zwarciu? Bardzo wątpliwe, ale przyznajcie sami - gotowy projekt wygląda kozacko.

Ostatnie duże zmiany w grze ogłosił Blizzard podczas BlizzConu 2016. Studio podało wtedy, że do gry dodana zostanie nowa postać hakerki o imieniu Sombra. Pokazano też zwiastun pokazujący historię tej bohaterki.

Przy tej samej okazji, twórcy Diablo i Warcrafta podali, że mają w planach utworzyć światową ligę Overwatch. Będzie ona wzorowana na największych ligach sportowych w klasycznym rozumieniu. Gracze, którzy będą rywalizować w ramach ligi mają mieć zapewnione stałe wynagrodzenie oraz premie zależne od rezultatów w rywalizacji. Liga ma gwarantować profesjonalistom finansową stabilność i będzie prezentowana na arenach całego świata.

Maciej Daszuta
Tagi: Gry