11.05.2017 15:37

Jak zamienić Nintendo Switch w SNES-a?

To propozycja dla tych, którzy chcą grać w najnowsze gry, jednak wciąż nie mogą się pozbyć nostalgii za sprzętem retro...

Jak zamienić Nintendo Switch w SNES-a?
foto: materiały prasowe + Bóg Pejnta

Nintendo Switch okazało się wielkim rynkowym sukcesem. W przeciągu zaledwie miesiąca od premiery konsola znalazła ponad 2,7 mln nabywców, stając się tym samym najszybciej sprzedającym sprzętem do gier w historii. Za taką sprzedażą stoi głównie doskonale oceniana The Legend of Zelda: Breath of the Wild, wiele jednak wskazuje, że japońska konsola ma wciąż przed sobą świetlaną przyszłość.

Japoński gigant szykuje również coś wyjątkowego dla tych, których niekoniecznie interesuje zabawa w najnowsze gry. Wszyscy miłośnicy retro produkcji z pewnością nie mogą się już doczekać, aż na rynek trafi SNES Mini, czyli zminiaturyzowana wersja kultowej konsoli sprzed lat, którą będziemy mogli podpiąć do współczesnego telewizora bez miliona przejściówek.

A gdyby połączyć ze sobą oba te podejścia?

Spróbował tego dokonać pewien Koreańczyk, który uparł się, że zamieni swojego Switcha w wiekowego SNES-a, a konkretnie: jego japoński odpowiednik znany pod nazwą Super Famicom. W tym celu przygotował specjalne oklejki, którymi obkleił zarówno samego Switcha, jak i jego kontrolery. Efekt robi niesamowite wrażenie.

Dokładny proces zamiany Switcha w „SNESwitcha” zobaczycie poniżej:

Na miejscu Nintendo poważnie byśmy rozważali przygotowanie podobnego skina do powszechnej sprzedaży, a przynajmniej stworzenie limitowanej edycji jego ostatniej konsoli, która wyglądałaby w ten sposób. Detalom pracy Koreańczyka możecie się przyjrzeć tutaj.

Wolicie grać na Switchu czy na SNES-ie?

Jakub Gańko
Tagi: Gry