06.07.2018 10:17

Już w sierpniu premiera The Witcher: The Role-Playing Game

Fani czekający na prawdziwe RPG w świecie Wiedźmina mają powody do radości - według oficjalnego komunikatu, gra trafi do sprzedaży już 2 sierpnia 2018 roku.

Wiedźmin RPG
foto: materiały prasowe

Gry wyprodukowane przez CD Projekt RED rozsławiły uniwersum stworzone przez Andrzeja Sapkowskiego na cały świat. Zainteresowanie tematem postanowił wykorzystać między innymi Netflix, który pracuje nad pokazaniem historii Geralta w postaci serialu.

Moda na wiedźmina nie umknęła także autorom tradycyjnych, papierowych gier RPG - stworzeniem papierowego podręcznika do Wiedźmina zajęło się R. Talsorian Games, znane z wydania Cyberpunka 2020. Przypadek?

Wydawnictwo pochwaliło się właśnie, że prace nad systemem zostały ukończone, a podręcznik trafił już do drukarni. Pierwsze ezgemplarze będzie można kupić już 2 sierpnia 2018 roku, na konwencie GenCon - ich liczba ma być jednak ograniczona. Niecierpliwi będą mogli za to kupić sobie podręcznik w postaci pliku PDF.

Tak wygląda przykładowa strona z papierowej gry RPG Wiedźmin:

foto: materiały prasowe

Wiedźmin w papierowym RPG

Twórcy systemu RPG w świecie wiedźmina przyznali, że inspirowali się zarówno historią opowiedzianą przez Sapkowskiego, jak i jej rozwinięciem w produkcjach CD Projekt RED. Wizualnie, jak widać na powyższym obrazku, system czerpać będzie z gier.

W podstawowej wersji gry RPG będzie można wybierać pomiędzy 4 grywalnymi rasami (ludzie, elfy, krasnolody i oczywiście wiedźmini) oraz 9 klas postaci (bard, rzemieślnik, przestępca, lekarz, mag, najemnik, kupiec, kapłan i... wiedźmin). Reszta uniwersum zostanie dodana w planowanych już dodatkach i rozszerzeniach.

Mechanika gry to system Fuzion, stosowany w Cyberpunku 2020 - ma się sprawdzić także w walce wręcz, stawianiu znaków, a także rzucaniu czarów.

The Witcher: The Role-Playing Game zadebiutuje w wersji angielskiej. Polskim wydaniem gry zajmie się Copernicus Corporation - podręcznik w naszym języku ma pokazać się w ciągu 12 miesięcy od debiutu systemu.

Jakie gry RPG wolicie?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Gry