13.08.2019 11:12

Kolekcja rzadkich kart Pokemon została sprzedana na aukcji za ponad 100 tysięcy dolarów

Jeżeli chcesz złapać je wszystkie, to musisz się przygotować na wydanie sporej ilości pieniędzy. Taki wniosek możemy wyciągnąć po niedawnej transakcji, w której pewna anonimowa osoba zakupiła 103 karty Pokemon za ponad 100 tysięcy dolarów.

Kolekcja rzadkich kart Pokemon została sprzedana na aukcji za ponad 100 tysięcy dolarów
foto: shutterstock.com

Jak podaje portal TMZ, ogromna transakcja odbyła się w 2. weekend sierpnia w domu aukcyjnym Goldin Auctions. Wśród sprzedanych przedmiotów znalazła się właśnie m.in. wspomniana kolekcja kart Pokemon. Świetny stan oryginalnych kart sprawił, że anonimowy kupiec wydał na 103 karty dokładnie 107 010 dolarów.

Karty Pokemon sprzedane za ponad 100 tysięcy dolarów

Według ich raportu, wszystkie 103 karty Pokemon były w świetnym stanie, a każda z nich należała do serii "rzadkie". Wszystkie otrzymały ocenę 10 w skali 1-10 Gem Mint. W kolekcji znajdziemy m.in. pierwszą wersję karty Charizarda, a także holograficzne edycje Blastoise'a, Alakazama i Chansey.

KISS
KISS
Przeczytaj także Nowe Pokemony wyglądają jak członkowie KISS. Simmons skomentował zabieg twórców

O dziwo, dom aukcyjny Goldin Auctions wcale nie był zaskoczony ofertami kupna kolekcji kart. TMZ podaje, że na całym świecie jest mniej niż 50 kart w tak dobrym stanie, a cały zestaw jest dobrą inwestycją pewnego fana.

Zresztą gra Pokemon Trading Card, bo właśnie tak oficjalnie nazywa się karcianka jest od lat prawdziwą gratką dla zatwardziałych fanów serii. Są takie karty jak Trophy Pikachu Trainer Card, które ze względu na swoją rzadkość nie mają ustalonej ceny rynkowej. Inne rzadkie okazy to m.in. Pikachu Illustrator, za którego można otrzymać ponad 90 tysięcy dolarów, a wiele innych kart jest warte ponad 10 tysięcy dolarów.

Niedawno jedna osoba miała wielką przykrość, gdy podczas sprzedaży karta zaginęła. Inny kolekcjoner zapłacił 60 tysięcy dolarów za kartę Trainer No. 3, która zaginęła w trakcie transportu.

Zobacz także: Chrześcijańskie Pokemon GO

Tagi: Gry Pokemon