27.07.2018 12:35

Kilka tysięcy graczy Ingressa będzie walczyć w weekend na ulicach Warszawy

Kilka tysięcy graczy wylegnie 28 lipca 2018 na warszawskie ulice, żeby stoczyć wielką bitwę o przyszłość świata. W stolicy odbędzie się anomalia Ingressa nazwana Cassandra Prime.

Cassandra Prime Warszawa
foto: zrzut ekranu

Ingress to pierwsza gra Augmented Reality stworzona przez Niantic – na jej podstawie stworzono Pokemon GO.

Gra opowiada historię ukrytego konfliktu, jaki wybuchł po odkryciu w CERN-ie egzotycznej materii, mogącej wpływać na umysły ludzi. Wtajemniczeni podzielili się na dwie frakcje, Enlightened (Oświeceni) i Resistance (Ruch oporu), różniące się podejściem do nowych możliwości.

Oświeceni postulują użycie egzotycznej materii do przyspieszenia ewolucji i ulepszenia ludzkości, Ruch oporu widzi w odkryciu zagrożenie i stara się zapobiec rozprzestrzenieniu o nim wiedzy.

Codzienna walka pomiędzy frakcjami polega na przejmowaniu portali, znajdujących się w ważnych społecznie i kulturowo miejscach (były zgłaszane przez graczy i posłużyły jako podstawa do stworzenia stopów i gymów w Pokemon GO), i tworzenia na nich pól kontroli umysłu – im zajmują większą powierzchnię, tym bardziej ludzkość przekonuje się do podejścia do egzotycznej materii twórców pól.

Kilka razy w roku walka znajduje się w momencie kulminacyjnym, który wyznacza dalszą drogę rozwoju fabuły – zależy to bezpośrednio od tego, która ze stron wygra dane wydarzenie (Anomalię) i jaką podejmie decyzję dotyczącą ważnych dla gry postaci.

Walka o portale toczyć się będzie na Środmieściu i na Starym Mieście.

foto: Niantic

Cassandra Prime - anomalia Ingress w Warszawie

Składająca się z trzech etapów rozgrywka rozpoczyna się o godzinie 13.00. W pierwszej godzinie gracze obu stron będą walczyć o przejęcie kontroli jak największej liczby portali w wyznaczonej przez Niantic strefie.

Następny etap polega na przesyłaniu shardów (odłamków artefaktów) do wyznaczonych dla ich frakcji portali. Shardy pojawią się losowo, gracze będą musieli przejąć portal, na którym wylądował odłamek, połączyć go linkiem z miejscem docelowym i utrzymać na tyle długo, żeby odłamek mógł przeskoczyć do następnego portalu.

Podczas trzeciej fazy zadaniem graczy obu stron będzie stworzenie jak największej liczby linków prowadzących do wyznaczonych portali i przeszkodzenie drugiej stronie w zrobieniu tego samego. Zmagania będą trwały do godziny 17, krótko po tym zostanie ogłoszony zwycięzca bitwy.

Warszawska anomalia Ingressa będzie jedną z kilku rozgrywających się w tym samym czasie na świecie. Dzień po walce odbędzie się Mission Day – uczestnicy będą odwiedzać obszary wybrane przez warszawski ratusz i wykonywać misje, poznając informacje o stolicy.

Kto ma rację?

Michał Tomaszkiewicz